POČELA SEDNICA SB UN: Razmatra se šestomesečni izveštaj o radu Unmika na KiM

Предраг Стојковић
Predrag Stojković

08. 04. 2025. u 21:32

SEDNICA saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija na kojoj će biti razmatran šestomesečni izveštaj generalnog sekretara UN Antonija Gutereša o radu UNMIK-a za period od septembra prethodne do marta ove godine, počela je malo posle 21 sat, a na njoj Srbiju predstavlja ministar spoljnih poslova Marko Đurić.

ПОЧЕЛА СЕДНИЦА СБ УН: Разматра се шестомесечни извештај о раду Унмика на КиМ

Foto: Printscreen

Uoči sednice Đurić je za Tanjug rekao da učešće Srbije na sednici nije samo rutinski i diplomatski čin, već da Srbija želi da se čuje glas istine, slobode i pravde za srpski narod na KiM koji na svom iskonskom mestu danas trpi neke od najtežih dana.

Dodao je i da je prethodnih nedelja bilo pokušaja da se ta sednica zatvori za javnost, odnosno da je neko zbog globalnih geopolitičkih kretanja želeo da se ta tema ne čuje u javnosti.

Izveštaj u ime Gutereša predstavlja šefica UNMIK-a i specijalna predstavnica generalnog sekretara Ujedinjenih nacija Karolin Zijade.

(Tanjug)

BONUS VIDEO - PONUDA NA SAJMU AUTOMOBILA: Pogledajte kako izgledaju novi modeli

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

DR NOVOSTI: Zašto je transplantacija obrva toliko popularna među ženskom populacijom?