STVORENA JE ATMOSFERA KOJA NIKOME NE ODGOVARA: Predsednik Vučić u obraćanju naciji o stanju u društvu
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić, obraća se građanima zajedno sa premijerom Vučevićem i predsednicom Parlamenta Anom Brnabić.

Foto: Novosti
Vučić je rekao da je prošlo gotovo 90 dana od užasne tragedije u Novom Sadu gde je stradalo 15 naših građana.
- Tragedije su nešto što svaka država pokušava da izbegne, preventivno deluje, a kada se dogode onda gleda da iz tih tragedija izvuče pouke, a one koji su počinili krivična dela smatra odgovornim i adekvatno ih kazni - rekao je Vučić.
Kaže da je država dala sve od sebe da pokaže, ne samo empatiju, već i pomoć porodicama koje su to tražile i kojima je to bilo potrebno, ali da se i trudila da ustanovi uzroke tragedije kroz rad različitih državnih organa.
- Tužilaštvo je podiglo 13 optužnica protiv odgovornih lica - kazao je on.
Ističe da je to isto koliko je i Turska podigla za 80 mrtvih u užasnom požaru koji se desio pre nekoliko dana.
U ta tri meseca, tvrdi Vučić, slušali smo različite optužbe na račun državnih organa, slušali smo pozive na rušenje države i čuli smo mnogo neodgovornih izjava.
- Stvorena je atmosfera koja nikome ne odgovara - rekao je Vučić.

"PODSEĆAMO POLICIJU, OSTALO JE JOŠ 48 SATI" Šešelj će sa srpskim četnicima organizovati uklanjanje barikada u Zemunu
SRPSKA radikalna stranka (SRS) podseća nadležne da je ostalo još 48 sati do ispunjenja roka koji su dali policiji da oslobodi centar Zemuna od blokadera koji blokadama obeležavaju granice Nezavisne države Hrvatske.
07. 07. 2025. u 16:38

SKANDAL! PLENKOVIĆ O USTAŠKOM KONCERTU TOMPSONA: "Ponosni smo, jedino on može da okupi pola miliona"
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković održao je konferenciju za medije nakon sednice Predsedništva Hrvatske demokratske zajednice (HDZ). Glavna tema bila je koncert Marka Perkovića Tompsona na Hipodromu i ustaška ikonografija koja se tamo mogla videti, ali i čuti.
07. 07. 2025. u 18:33

"TO JE SRAMOTA ZA NAŠU ZEMLjU" Oštra poruka iz Slovenije povodom Tompsonovog koncerta: "Ustaše su mučile i klale"
SLOVENAČKA stranka Levica oštro je kritikovala prisustvo Janeza Janše na koncertu hrvatskog pevača Marka Perkovića Tompsona, koji veliča ustaštvo, porukom da je to sramota za Sloveniju.
07. 07. 2025. u 20:35
Komentari (0)