TRENUTAK KADA JE MITROVICA ZANEMELA: Obeleženo sedam godina od ubustva Olivera Ivanovića
Paljenjem sveća i polaganjem cveća, jutros su na mestu ubistva Olivera Ivanovića, lidera G.I.SDP, poštu odali saradnici iz G.I. Sloboda, demokratija, pravda, prijatelji kao i građani Kosovske Mitrovice
Foto Tanjug
Ivanović je ubijen 16. januara 2018. godine ispred prostorija svoje stranke, iz automobila u pokretu koji je potom nađen nedaleko od mesta ubustva a u njega je ispaljeno sedam hitaca.
- Sedam godina je prošlo kao dlanom o dlan, a da se za ove godine ništa ne zna o njegovom ubistvu. Ali kao i uvek skupljamo se, obeležavamo, ne dozvoljavamo da se zaboravi trenutak kada je Mitrovica zanemela, a ja mislim i ceo Balkan. I evo nas ovde, tišina je i dalje, ali što je neko rekao ta tišina govori više od hiljadu reči - kazala je Marina Ivanović.
foto privatna arhiva
Inače, pred kosovskim pravosuđem pokrenut je proces za ovo ubistvo a prema trećoj po redu optužnici pred Specijalnim odeljenjem Osnovnog suda u Prištini, 21. juna prošle godine, osuđena su četvorica Srba za „umešanost u Ivanovićevo ubistvo“.
Marko Rošić je osuđen na deset godina zatvora, Nedeljko Spasojević na četiri i po, a Žarko Jovanović i Dragiša Marković su osuđeni na po četiri godine zatvora, pri čemu su Rošić i Spasojević u pritvoru proveli tri godine dok su se Jovanović i Marković branili sa slobode.
Optužbi su oslobođeni Rade Basara i bivša sekretarica Olivera Ivanovića, Silvana Arsović, ali u ovom procesu koji je vodilo kosovsko pravosuđe nema osuđenih za ubistvo Olivera Ivanovića.
ŠTA SPREMAJU BRITANCI NA BALKANU: Specijalac održao sastanak sa vojim liderima Albanije, Crne Gore, BiH, Makedonije i Prištine
SPECIJALNI izaslanik Velike Britanije za Zapadni Balkan Karen Pirs organizovala je sastanak sa vojnim liderima Albanije, Crne Gore, Severne Makedonije, BiH i samoproglašenog Kosova, koje je predstavljao zamenik komandanta KBS-a general-major Enver Čikaći.
13. 11. 2025. u 15:48
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
Darko naveo ŠEST stvari o životu u Nemačkoj o kojima se ćuti: Razbio veliki mit, pa otkrio zbog čega POLICIJA ume da dođe na vrata
DARKO Tešić, koji stoji iza popularnog Instagram profila „Balkanac u Nemačkoj“ nedavno je objavio video koji je privukao veliku pažnju pratilaca, a u njemu na duhovit i iskren način deli svoja zapažanja o životu u Nemačkoj.
13. 11. 2025. u 18:15
Komentari (0)