"SUTRA PREUZIMAM ZASTAVU EKSPA" Vučić: Simbol ogromnog napretka i uspešnije Srbije
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić izjavio je povodom sutrašnjeg preuzimanja zastave Ekspa, koja je nedavno u Parizu zvanično uručena Srbiji povodom organizacije specijalizovane izložbe Ekspo 2027. u Beogradu, da će ta zastava stajati u Predsedništvu kao podsetnik da treba više da radimo, ali i kao simbol ogromnog napretka i jedne uspešnije Srbije.
Foto: Tanjug
- To je za mene više od preuzimanja zastave. I ta zastava će biti u Predsedništvu Srbije dok je ne predam novom predsedniku Srbije baš u maju 2027. godine. Ali ta zastava je za mene simbol nečeg mnogo višeg, mnogo važnijeg. Kao što ona zastava koju sam nosio u Ujedinjenim nacijama po pitanju rezolucije o Srebrenici danas stoji uramljena u Predsedništvu Srbije, tako će ova zastava imati posebno mesto da me uvek podseti na to šta još moramo da uradimo i koliko moramo više da radimo - rekao je Vučić za RTS.
Kaže da je ove godine radio tri dana manje nego prošle godine i da će moći samo jedan dan da nadoknadi do kraja godine da bi bilo dva dana manje nego prošle godine.
- Imam veću platu nego prošle godine. To nije fer. Zato ću sebe da teram da radim mnogo više, da se borim mnogo više, da taj Ekspo izguram uprkos svim teškoćama, uprkos svim unutrašnjim, spoljnim i svim mogućim problemima. Jer to će značiti ogroman napredak Srbije, rast Srbije, veće plate i penzije - istakao je Vučić.
On je dodao da će to značiti izgradnju ne samo Ekspa, nacionalnog stadiona, akva-parka, tematskih parkova, akvarijuma, delfinarijuma, prirodnjačkih muzeja i svega drugog, već će značiti jednu drugačiju Srbiju.
- Jednu mnogo uspešniju Srbiju, Srbiju sa drugim licem i to će biti jedan ogroman podsticaj. Tako da radujem se tome i verujem da i ljudi u Srbiji, svi oni, a takvih je 99 odsto koji vole svoju zemlju, jedva čekaju da vide rezultate u decembru 2026. godine - naglasio je Vučić.
Preporučujemo
VERBALNO NASILjE ISPRED OPŠTINE KULA: Incidenti i ometanje rada novinara uoči sednice
23. 01. 2026. u 17:02
UKRAJINCI OBORILI NOVI RUSKI DRON: Zaprepastili se šta se nalazi u njemu
JEDNOG od prvih dana 2026. godine ukrajinska vojska oborila je ruski dron novog tipa. Identifikovan je kao „Geran-5“, brz i dalekometni dron.
23. 01. 2026. u 12:25
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
KOLINDA SKOČILA U LEDENO MORE: "Vidi se da iz aviona da je AI" - mnogi ne veruju njenom snimku sa Antartika (VIDEO)
BIVŠA predsednica Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović skočila je u ledeno more na Antartiku, a snimak tog skoka objavila je na svom nalogu na društvenoj mreži Instagram.
22. 01. 2026. u 10:10
Komentari (63)