DOBRI ODNOSI BEOGRADA I ANKARE VAŽNI ZA MIR U REGIONU: Premijer Vučević sa turskim ambasadorom o produbljivanju saradnje
Predsednik Vlade Republike Srbije Miloš Vučević razgovarao je danas sa ambasadorom Republike Turske u Srbiji Hamijem Aksojem o mogućnostima unapređenja bilateralne saradnje.
Foto: Printskrin Instagram/milosvucevic
Premijer je istakao da su prijateljski odnosi i ekonomska saradnja između Turske i Srbije, kao rezultat uzajamnih veza na svim nivoima, dostigli najviši stepen u svojoj istoriji.
Vučević je naglasio da su dobri srpsko-turski odnosi zasnovani na međusobnom razumevanju i poverenju i da su važni za mir i stabilnost celog regiona. Predsednik Vlade je istakao da je visok nivo političkih odnosa između dve zemlje trasiran intenzivnim dijalogom na najvišem nivou i dodao da postoji potencijal za unapređenje saradnje u oblastima infrastrukture, građevinarstva, tehnologije, energetike, turizma, zdravstva i ostalim oblastima od obostarnog interesa, ističe se u saopštenju kabineta premijera.
Zaključuje se da se Askoj složio da su srpsko-turski odnosi na najvišem nivou u istoriji, zahvaljujući dvojici predsednika i zajedničkoj opredeljenosti za intenziviranje odnosa.
Preporučujemo
SASTANAK U PREDSEDNIŠTVU: Vučić danas sa predsednikom Parlamenta Tanzanije
11. 02. 2026. u 09:00
ŠEŠELj O NAJVEĆOJ AFERI NA SVETU: Bolesnici pedofili su nam delili moralne lekcije
10. 02. 2026. u 22:30
OD BEOGRADA DO MORA ZA SAMO ČETIRI SATA: Ovako će izgledati novi auto-put do Crne Gore (VIDEO)
SAOBRAĆAJNICA je projektovana sa po dve trake i jednom zaustavnom trakom u svakom smeru, uz predviđenu brzinu od 100 do 120 kilometara na čas.
10. 02. 2026. u 09:21
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.
09. 02. 2026. u 11:13
JK PRIZNALA: "Sa njim sam izgubila nevinost - prvi put sa Nemanjom bio je grozan, užasan"
"IMALA sam 18 godina. Bilo je grozno iskustvo. Pomislila sam: "Kako nekome ovo može da se dogodi?" Bilo je užasno."
10. 02. 2026. u 07:32
Komentari (0)