"VELIKA ČAST I PRIVILEGIJA" Vučić na elitnom događaju koji je okupio istaknute lidere iz celog sveta
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je Sastanku na visokom nivou o međunarodnoj saradnji na izgradnji kapaciteta veštačke inteligencije u koorganizaciji Narodne Republike Kine i Republike Zambije.
Foto: Instagram
- Velika je čast i privilegija biti gost na ovom elitnom događaju koji je okupio istaknute lidere iz celog sveta, sa ciljem boljeg razumevanja veštačke inteligencije i njenih potencijala, ali i opasnosti od njene zloupotrebe.
Kao članica Alijanse za upravljanje AI i zemlja koja je odavno prepoznala značaj i predvidela vrtoglav razvoj veštačke inteligencije, Srbiji je svakako mesto na ovako prestižnom skupu, pogotovo imajući u vidu naše smele planove koji će, uz pomoć domaće pameti i velikih ulaganja, pozicionirati našu zemlju u sam vrh u ovoj oblasti.
Ovaj sastanak je ujedno i odlična platforma za razmenu mišljenja i o drugim temama na koje utiče AI, uključujući ekonomski razvoj, tržište rada, klimatske promene i izazove sa kojima se suočavaju zemlje u razvoju.
Sastanak je u skladu sa sveobuhvatnim ciljevima negovanja multilateralizma i jačanja međunarodnih odnosa. I Kina i Zambija se zalažu za ujedinjeni pristup rešavanju hitnih globalnih pitanja, čime pokazuju posvećenost saradnji koja ne zna za granice, pogotovo u vremenima koja su pred nama.
Pokrenute su važne diskusije koje bi mogle da oblikuju buduće politike i inicijative, utirući put kooperativnijoj i održivijoj globalnoj zajednici, kojoj će i naša Srbija dati pun doprinos - napisao je Vučić na Istagramu.
Preporučujemo
VUČIĆ NA JELISEJSKIM POLjIMA: Šamar Pariza svim domaćim i stranim srbomrscima
15. 07. 2026. u 07:54
ŽENE GA JURILE: Najbliža saradnica otkrila kakav je Šešelj bio u studentskim danima
14. 07. 2026. u 23:00
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
AMERIČKE SNAGE NAPUŠTAJU IRAK Zaidi: Od ovog datuma kreće povlačenje vojske
IRAČKI premijer Ali el Zaidi izjavio je danas da će američke vojne snage napustiti Irak do 30. septembra, ocenivši da njegova poseta Vašingtonu predstavlja početak nove faze u odnosima dve zemlje, zasnovane na ekonomskoj saradnji, a ne na vojnim vezama.
14. 07. 2026. u 19:45
NOVI JEZIV SNIMAK DRAME U AVIONU: Supruga drži Srbina da ne ispadne iz aviona (VIDEO)
NA letu iz Soluna za Mihnen prošlog petka dogodio se incident kada je tokom leta pukao prozor aviona, a onda je došlo do dekompresije kabine.
14. 07. 2026. u 17:57
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)