MNOGO TEŠKA STVAR, NASTAVLJA SE PRITISAK NA SRBE! Oglasio se premijer nakon hapšenja mladića na KiM
PREMIJER Miloš Vučević izjavio je jutros da su, prema novim informacijama, u severnom delu Kosovske Mitrovice uhapšena trojica mladića srpske nacionalnosti, kao i četvrti koji je to sve snimio telefonom.
Foto: Printscreen/TV Prva
- Po informacijama koje imam, jutros sam se čuo sa Petrom Petkovićem, trojica Srba, mladića srpske nacionalnosti, pretučena su na severu, izvučeni su iz jednog objekta pa pretučeni, a uhapšen je i četvrti koji je to sve zabeležio svojim telefonom, koji je snimao tu represiju i napad na srpske mladiće - rekao je Vučević za TV Prva.
Vučević je rekao da ima informaciju da su priveli jednog od mladića zato što su ga navodno identifikovali u vezi sa protestom Srba prošle godine u Zvečanu.
- Pitanje je gde će i kuda će voditi ta njihova inkvizitorska istraga, ali ono što se nažalost nastavlja je taj pritisak na Srbe svakodnevno - istakao je Vučević.
- Nažalost, nastavlja se pritisak na Srbe, svakodnevne represije nad našim narodom. Ambijent je da ne mogu da ostanu tamo i da opstanu. Mnogo teška stvar - rekao je premijer i istakao da se jedan od roditelja javio i obavestio da će optužba ići u nekom drugom pravcu.
Ističe da nije lako prikupiti informacije sa terena s obzirom na sve opstruktivne mere koje Kurti preduzima.
- Teška situacija, mnogo muke nas očekuje oko Kosova i Metohije - naveo je on i dodao da Lajčak danas stiže u Beograd, što bi trebalo da bude uvod u sledeću rundu dijaloga u Briselu.
- Da li će to nečim rezultirati ili ne, to je sada pitanje - ističe Vučević.
Dodaje da je ostanak Srbije u dijalogu sa Prištinom u Briselu pitanje odgovrnosti - mi ne smemo da ispadnemo krivi ili oni koji su doveli do kraha dijaloga. Kaže da bi se mnogi koji nisu dobronamerni ka našem narodu obradovali na takav potez Srbije.
- Da li vam je muka u stomaku, i nespokoj, i briga, i nervoza koja nije dobra u ovoj situaciji - ima svega. Vidite da vam neko svaki dan maltretira narod. I to radi iz dva razloga - prvo da bi etnički očistio Kosovo, a onda da bi uvukao Srbiju u sukob. Kurtiju treba konflikt i dalja eskalacija. Kurtiju treba neka naša reakcija koja bi vodila u konfrontaciju, jer onda on ispada žrtva, zato što onda on dobija narativ koji mu treba i za izbore na KiM i pred međunarodnom zajednicom - dodao je premijer Srbije.
- O čemu on da drugo priča, o auto-putevima, brzim prugama, povećanju plata i penzija? On ima samo jednu agendu - napad na Srbe - zaključuje premijer.
Podsetimo, uhapšeni su M. M. (2005), L. K. (2005), V. J. (2003), R. N. (2005).
Preporučujemo
NOVI NAPAD NA SRBE NA KOSMETU: Mladiće tukli Kurtijevi policajci, pa ih pohapsili
10. 09. 2024. u 08:32
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)