VELIKI SKANDAL LAŽNE DRŽAVE: Kamere na referendumu na severu Kosova i Metohije, policija nadgleda biračka mesta
KURTIJEVA policija nadgleda biračka mesta na Kosovu i Metohiji, a na pojedinim fotografijama se vide i montirane kamere koje imaju za cilj da snimaju narod koji izađe na referendum.
Foto: Novosti
U zgradi opštine Leposavić primećen je niz nepravilnosti na današnjem referendumu. Članovi biračkog odbora su osobe koje su takođe odbornici u skupštini opštine Leposavić, što nije dozvoljeno.
Kancelarije nasuprot kabineta gradonačelnika pretvorene u birački centar su gotovo puste osim članova biračkog odbora i posmatrači, a u kutijama se može videti tek nekiliko glasačkih listića.
U Banjskoj je ispred biračkog mesta policijski džip, a prekoputa oklopno vozilo.
U četiri opštine na severu Kosova i Metohije danas se organizuje referendum o opozivu gradonačelnika albanske nacionalnosti, izabranih prošle godine glasovima nekoliko procenata birača, a srpske partije na Kosovu i Metohiji pozvale su na bojkot.
Prošle godine na izbore u četiri opštine na severu Kosova i Metohije izašlo je 1.566 Albanaca i samo 13 ljudi srpske nacionalnosti, odnosno 0,029 odsto Srba na severu Kosova i Metohije, što je rezultiralo dolaskom na vlast aktuelnih, nelegitimno izabranih gradonačelnika.
Da bi referendum uspeo potrebno je da izađe 50 odsto plus jedan upisanih birača.
Preporučujemo
ŠEŠELj SAOPŠTIO VAŽNU ODLUKU: Odgovor radikala na novi dopis iz Haga je više nego jasan
21. 04. 2024. u 08:25
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)