VULIN ODGOVORIO KOTROMANOVIĆU: Ne bojimo se napada Hrvatske
DOSKORAŠNjI direktor BIA Aleksandar Vulin odgovorio je bivšem ministru odbrane Hrvatske Anti Kotromanoviću koji je kazao da Hrvatska u odnosu na Srbiju "vodi 3:0".
Foto Ž. Knežević
- Hrvatska je 1991. godine povela građanski rat sa Srbima u Hrvatskoj, a sa Srbijom je zaratila bez objave rata tek 1999. godine kada je ceo NATO pakt napao Srbiju. Kada sam postao ministar odbrane, Hrvatska vojska je bila na 68 mestu, a Srbija na 83 mestu. Kada sam odlazio sa čela vojske, Hrvatska je bila na 69 mestu, a Srbija na 65 mestu. Danas je, 2024. godine hrvatska vojska na 66 mestu, a srpska vojska na 56 mestu. I ne bojimo se mi napada Hrvatske, ni ona NDH nije nikoga napala bez naređenja Nemačke, ni ova NDH neće ni sama, ni bez naređenja - poručio je Vulin .
Preporučujemo
VUČEVIĆ PORUČIO ĐILASU: Građani znaju kako je izgledala Srbija dok ste vi vodili državu
22. 03. 2026. u 16:02
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
Šta je zapravo reaktor Dimona, najstrože čuvani izraelski objekat - gde svega ima, a Izraelci sve strogo kriju? (FOTO)
U balističkom raketnom napadu na Dimonu, grad na jugu Izraela, povređeno je 47 ljudi, koji su zaposleni u bolnici. Većina povreda je uzrokovana šrapnelima, prema izraelskoj službi za hitne slučajeve Magen David Adom. Dimona se nalazi oko 13 kilometara od nuklearnog istraživačkog centra Negev.
21. 03. 2026. u 21:44 >> 22:08
Komentari (1)