VUČIĆ O OPOZICIJI: Bacaju drvlje i kamenje na svoju zemlju, hoće da kazne narod kad ne mogu mene (VIDEO)
PREDSEDNIK Republike Srbije, Aleksandar Vučić, govorio je za televiziju Pink gde se osvrnuo i na kritike o navodnom priznavanju južne srpske pokrajine.
Foto: printskrkin/Pink
Kako kaže, kada bi priznao nezavisno Kosovo, da bi mu dali Nobelovu nagradu za mir. Dodaje, za šta mu je to potrebno.
- Meni treba poštovanje naroda Srbije, što bih bio zainteresovan za to što misle stranci? Mene više interesuje kakva će fus nota da bude jednog dana u knjizi u budućnosti, nego ovo - rekao je Vučić.
Ističe da svi dobro znaju da niko nije pokrao nikakve izbore. Dodaje da treba da uđe u anale istorijske koliko pojedinci iz opozicije mrze svoju zemlju.
- Rešili su da drvlje i kamenje bacaju na svoju zemlju i da je predstave što gorom, samo zato što ih narod nije hteo. Hoće da kazne narod, kad ne mogu mene. Ali ljudi mogu da budu mirni, srpski brod sigureno plovi, u sigurnu luku - rekao je Vučić.
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (48)