CIRKUS ILI PREVARA LJUDI KOJI PROTESTUJU: Skoro polovina poslanika parlamentarne opozicije nije glasala za smenu Gašića
POSLANICI Skupštine Srbije nisu izglasali smenu ministra unutrašnjih poslova Bratislavu Gašiću.
Foto: Printscreen/RTS
Sa 148 glasova protiv zahteva za izglasavanje nepoverenja Gašiću i 37 za, odlučeno je da Bratislav Gašić ostane na mestu ministra unutrašnjih poslova.
U Skupštini je bilo prisutno 192 poslanika, a nije glasalo sedam poslanika.
Skoro polovina poslanika parlamentarne opozicije koja je tražila smenu ministra Gasica - nije na kraju glasala za to.
Raspravu, koju su potpuno pretvorili u cirkus, poslanici opozicije su završili u "velikom stilu": kada je na red došlo glasanje o predlogu za smenu ministra Gašića, samo njih 37 ukupno je glasalo "za". Pošto je ovaj predlog pre početka sednice potpisao 61 poslanik iz opozicionih redova, ili je gotovo polovina njih odustala od svog predloga tokom rasprave, ili su zapravo od početka u lice lagali sve one ljude koje pozivaju na proteste, blokade puteva i mostova "do ispunjenja zahteva".
Za smenu je glasalo samo 4 poslanika DS (od ukupno 10), 6 poslanika Narodne stranke (od ukupno 12), polovina poslanika Dveri, samo jedan poslanik grupe NADA i 9 (od ukupno 15) poslanika iz grupe Marinike Tepić. Šestoro opozicionih poslanika je prisustvovalo glasanju, ali nisu hteli da se izjasne uopšte.
Na glasanje nije ni došao "lider protesta" Srđan Milivojević, kao ni Vladeta Janković, Siniša Kovačević, Pavle Grbović, Dragana Rakić..
FICO ZAGRMEO: Ono što Brisel radi Srbiji nema nikakve veze sa zdravim razumom!
PREMIJER Slovačke Robert Fico izjavio je danas da će na samitu EU - Zapadni Balkan govoriti u korist Srbije, kao i da ono što EU radi Srbiji nema veze sa zdravim razumom i da je kažnjavaju zbog njenih suverenih stavova.
17. 12. 2025. u 15:34
"SRBE SU RASTRGLI, RASTRGLI SU JEDAN NAROD" Putin žestoko udario po Evropi: Tamo nema civilizacije, samo degradacije!
ISPOSTAVILO se da na Zapadu nema nikakve civilizacije, već samo kontinuirana degradacija, izjavio je predsednik Rusije Vladimir Putin na proširenom kolegijumu Ministarstva odbrane Rusije.
17. 12. 2025. u 13:13
MIMU ZAUSTAVILA POLICIJA: Iznenadilo ih je ono što su zatekli u kolima
NAKON što ih je zaustavila policija, prizor u kolima ih je iznenadio...
17. 12. 2025. u 10:09
Komentari (56)