TREĆI DAN POSETE NIŠAVSKOM OKRUGU: Vučić sa predstavnicima industrije odbrane na Vojnom aerodromu (FOTO)
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić, treći i poslednji dan posete Nišavskom okrugu, započeo je sastankom sa predstavnicima odbrambene industrije iz cele zemlje sa kojima će razgovarati o većim ulaganjima i unapređenju namenske industrije.
Foto: Novosti
Састанку на Војном аеродрому "Наредник-пилот Михајло Петровић" у Нишу, између осталих, присуствују министар одбране Небојша Стефановић, министар финансија Синиша Мали и начелник Генералштаба Војске Србије Милан Мојсиловић.
Nakon sastanka, predsednik će, kako je najavljeno, prisustvovati prikazu sposobnosti helikopterskih jedinica Ratnog vazduhoplovstva i PVO i 63. padobranske brigade.
Takođe, istakao je da Srbija mora dodatno da osnaži namensku industriju, kao i da za mnoge njene proizvode postoji tržište u celom svetu.
Predsedniku je u subotu predočen petogodišnji plan i program opremanja, naoružavanja, organizacije i popune ljudstva, u periodu od 2022. do 2027. godine.
Kako je preneo novinarima, u tom planu su predložena ogromna ulaganja u vojsku i da bi u nju trebalo najmanje uložiti dodatnih 500 miliona evra godišnje, iako su potrebe i zahtevi vojske da to bude 700 miliona evra više nego što se sada ulaže.
Predsednik se, drugog dana posete Nišavskom okrugu, u subotu, sastao se sa vrhom Ministarstva odbrane i Vojske Srbije sa kojima je razgovarao o potrebama sistema odbrane i ulaganjima u vojsku.
Vučić je prisustvovao i prikazu rada diviziona samohodnih top haubica "NORA B-52 M15" po temi "Divizion u podršci pešadijskim i oklopnim jedinicama u napadu" u okviru kojeg su prikazana dejstva novoformiranog haubičcko-topovskog diviziona Mešovite artiljerijske brigade Vojske Srbije.
Novoformirani haubičko - topovski divizion formiran je u julu prošle godine i to od samohodnih haubica Nora B52 M15 kalibra 155 milimetara domaće proizvodnje, koja spadaju među najsavremenija artiljerijska oruđa u svetu, a time je ta brigada, nakon 35 godina, dobila novo naoružanje.
Predsednik je posetio i Doljevac gde je obišao renoviranu Javnu biblioteku, za šta je većinu sredstava obezbedilo Ministarstvo kulture i informisanja, a manji deo lokalna samouprava.
Vučić je započeo posetu Nišavskom okrugu u petak i to obilaskom renovirane Osnovne škole "Ivan Vušović" u Ražnju, nakon čega se sastao sa predstavnicima mesnih zajednica te opštine.
Predsednik se u petak u Nišu sastao i sa predsednicima svih opština Nišavskog okruga i obišao prehrambenu industriju "Yumis".
Preporučujemo
VUČIĆ PORUČIO: Srbija je spremna da širi gasno skladište i kupi dodatnu količinu gasa
11. 12. 2021. u 21:36
TRAMP NACRTAO NOVE METE, PRETI OD AMERIKE DO EVROPE! Šok u Karakasu, potpuni zaokret Madurove potpredsednice
SAD su u subotu u vojnoj akciji u Karakasu otele predsednika Venecuele Nikolasa Madura i njegovu suprugu Siliju Flores, koji su sprovedeni u Gradsku pritvorsku jedinicu u Njujorku, gde će im se suditi po optužnici za krijumčarenje narkotika. Pratimo uživo najnoviji razvoj događaja nakon dramatične američke operacije u Venecueli.
05. 01. 2026. u 08:27 >> 09:38
MADURO SE NA ENGLESKOM OBRATIO AMERIČKIM AGENTIMA: Pogledajte šta im je rekao (VIDEO)
PREDSEDNIK Venecuele Nikolas Maduro je helikopterom stigao na Menhetn, nakon čega je konvojem prebačen u Pritvorski centar (MDC) u Bruklinu, ozloglašeni zatvor opisan kao „odvratan“ sa „zastrašujućim“ uslovima. Tamo su ostali pevač R. Keli, Gislejn Maksvel i Sem Bankman-Frid.
04. 01. 2026. u 08:58
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (31)