PROFESOR MILOŠ KOVIĆ O KOSOVU I METOHIJI: Postoje sveta mesta kojima se ne igrate (VIDEO)
ISTORIČAR prof. dr Miloš Ković rekao je da u javnom diskursu mora da postoji tema svetosti kada se priča o Kosovu i Metohiji.
Foto: Printskrin Hepi TV
- Postoje sveta mesta kojima se ne igrate. Kosovo je jedno od tih mesta. Neko može u to da veruje ili ne. Svako ima svoje pravo - rekao je Miloš Ković za jutarnji program Hepi TV.
On kaže da je javno mnjenje u Srbiji za suštinsku autonomiju Albanaca na Kosovu i Metohiji, ali da ne sme biti igre u pogledu granica.
- Kako će ta suštinska autonomija izgledati, to je stvar dogovora i pregovora. To i Albanci moraju da shvate - smatra profesor.
Preporučujemo
ŠEŠELj SAOPŠTIO LOŠE VESTI ZA CRNU GORU: Amerikanci se direktno mešaju (VIDEO)
13. 11. 2021. u 15:35
NASTAVIĆEMO DA IH ČUVAMO! Jasna poruka Uneska o srpskim svetinjama na Kosovu i Metohiji
12. 11. 2021. u 14:31
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (1)