AMERIČKI ŠAMAR PRIŠTINI: Formirajte ZSO i poštujte Briselske sporazume

Предраг Стојковић
Predrag Stojković

09. 11. 2021. u 18:45

PORTPAROL ambasade SAD u Prištini izjavio je da je stav te zemlje po pitanju Zajednice srpskih opština ostao nepromenjen i da je ključno da se poštuju svi Briselski sporazumi.

АМЕРИЧКИ ШАМАР ПРИШТИНИ: Формирајте ЗСО и поштујте Бриселске споразуме

Foto: J. Matijević

Portparol je tako odgovorio na pitanje portala Reporteri o tome kakav je stav te zemlje u vezi osnivanja Zajednice srpskih opština.

-Što se tiče ZSO, stav SAD se nije promenio. Od suštinskog je značaja da Kosovo i Srbija ispoštuju svoje obaveze sprovođenjem svih prethodnih sporazuma. To uključuje i ZSO. Ne opisujemo kako treba da se implementira ovaj ili bilo koji drugi sporazum. Tehnike implementacije su u rukama strana, navodi se u saopštenju portparola.

Portal podseća da je u poslednje vreme premijer privremenih institucija u Prištini više puta, na različitim mestima istakao da ZSO neće biti formirana, iako je to dogovoreno Briselskim sporazumom potpisanim 2013. godine, preneo je Tanjug.

rs.sputniknews.com

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (1)

DR NOVOSTI: Zašto je transplantacija obrva toliko popularna među ženskom populacijom?