PREMIJERKA U KLINČU SA NOVINARKOM N1: Evo kako je odgovorila na pitanje o vakcini
DANAS je u Palati Srbija održana konferencija za medije povodom predstavljanja rezultata tokom prvih godinu dana rada Vlade. Premijerka Ana Brnabić predstavila je najvažnije rezultate u prvih 365 dana rada, a nakon toga su usledila pitanja novinara.
Foto: Printscreen
Iako se većina pitanja ticala aktuelnih tema, poput energetske krize, antivakserskog ludila, najtežih i najuspešnijih momenata u prvih godinu dana rada, neki novinari iskoristili su priliku da upute nedvosmislene uvrede premijerki, ali je u konstantnom dobacivanju u toku odgovora premijerke palo i jedno priznanje.
Naime, kada je Žaklina Tatalović, novinarka televizije N1, dobila priliku da postavi pitanje, kao i svi ostali novinari, predsednica Vlade Ana Brnabić počela je da odgovara kao i na sva ostala pitanja. Međutim, kako se odgovori premijerke nisu dopali novinarki, ona je počela sa konstantnim prekidanjem premijerke i onda su ušle u diskusiju oko vakcinacije, a pogotovo treće doze.
Na konstataciju premijerke Brnabić da ukoliko bi verovala svemu što pročita na televiziji N1 ne bi ni primila treću dozu vakcine protiv korona virusa, Žaklina Tatalović je počela da viče, i pred punom salom rekla predsednici Vlade da je ona primila treću dozu, na šta joj je premijerka replicirala „Ni vi onda ne verujete N1?“
Tatalović je tada uvredila premijerku Brnabić rekavši joj da „govori laži“. Ovaj komentar naveo je premijerku da od saradnika zatraži primere vesti televizije N1, u kojima se dovodi u pitanje davanje treće doze i iznose stavovi da je to potpuno nepotrebno.
Premijerka Brnabić je pročitala neke od naslova na N1, koji su svima dostupni na internetu uz par klikova, poput „Treća doza nije treća sreća, zasada je ne bih nikom dao“, „Treća doza je trošenje viška doza“ „Zasada treća doza nije potrebna“...
Primanje treće, buster doze vakcine, kao i svake druge doze svakako je potez koji treba pozdraviti i to je odgovoran način zaštite zdravlja koji bi svaki građanin trebalo da učini. Uprkos potpunom razumevanju poslovnih ciljeva određenih medija i njihove političke agende, postavlja se pitanje koliko pogubno može biti prenošenje stavova protiv bilo koje doze vakcine. Kao što je premijerka Brnabić kasnije navela, određeni mediji ponašaju se "kao da su vakcine izum Aleksandra Vučića", pa neretko napadaju i nabavku i sistem vakcinacije, izgradnju kovid bolnica i sve ostalo. Otvorene uvrede upućene premijerki takođe nisu odlika profesionalnih i nezavisnih medija za kakve se određene kompanije predstavljaju. Ovim primerom su i zaposleni na toj televiziji pred celom Srbijom priznali da ne veruju u njihove tekstove niti u razgovore u njihovim emisijama.
Preporučujemo
REZULTATI GODINU DANA RADA VLADE: U teškim vremenima postigli smo mnogo - ekonomski rezultati bolji od očekivanih (VIDEO)
02. 11. 2021. u 11:09 >> 12:00
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (15)