PROCESUIRATI SVE ZLOČINE NASERA ORIĆA U PODRINJU: Vujadinović – Srbija će nastaviti da brine o svojim sunarodnicima i državljanima
POTREBNO je procesuirati sve zločine koje su Naser Orić i njegove horde izvršile nad Srbima i Bošnjacima u Podrinju da bi jednom priča između "tog krvnika i Srbije bila završena", izjavio je danas član Glavnog odbora SNS i predsednik skupštinskog odbora za dijasporu i Srbe u regionu Milimir Vujadinović.
Foto: SNS
On je poručio da bi trebalo utvrditi ko je kriv za hiljade smrti Srba, ali i Bošnjaka u Srebrenici i Bratuncu gde su jedinice Orića, kako navodi, pobile 3.800 Srba. među njima veliki broj žena i dece.
Zatražio je da se utvrdi Orićeva uloga na Petrovdan 1992. godine, kada je u srpskom selu Zalazje ubijeno 69 žitelja, kao i da li je toga dana, kako navodi, "Orić lično zaklao sudiju Slobodana Ilića".
On je predložio i svedočenja Ibrana Mustafića i Hakije Meholića koji, kako kaže, Orića direktno optužuju za smrt hiljadu srebreničkih Bošnjaka.
-A ako razni Orići, Tahirovići, Cikotići i njima slični retrogradni političari i likovi prošlosti misle da će lažnim optužbama na račun Srbije sprečiti njenog predsednika da govori o zločinima počinjenim nad našim narodom, ili o licemerju onih koji se sopstvenim zločinima ponose i zločince amnestiraju, a Srbe optužuju za sopstvena zlodela, žestoko su se prevarili, poručio je.
Vujadinović je ocenio da nema načina da Vučić bude zaustavljen u rešenosti da brani narodne i državne interese, te da ostvaruje napredak.
-Srbija će nastaviti da brine o svojim sunarodnicima i državljanima u Republici Srpskoj i FBiH, poštujući Dejtonski mirovni sporazum i nudeći ruku prijateljstva i svim ostalim narodima koji tamo žive, zaključio je Vujadonović.
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
DA LI JE TRAMP ZASPAO USRED SASTANKA? "Ne! Pogledajte, bilo je prilično dosadno!" (VIDEO)
DA LI je zaspao ili mu je samo bilo dosadno? Za američkog predsednika Donalda Trampa, sve je u oku posmatrača, kaže on.
30. 01. 2026. u 10:24
Komentari (1)