STEFANOVIĆ ODGOVORIO ČITAKU I PACOLIJU: Dobro je što ne mora samo Srbija da vas hvata u krađi
MINISTAR odbrane Nebojša Stefanofić reagovao je danas na izjave Vljore Čitaku i Bedžeta Pacolija o Kosovskom boju.
Foto: Tanjug/Sava Radovanović
Ministar je istakao da Čitaku i Pacoli pokušavaju da otmu i Vidovdan.
- Naviknuti da žive od laži i na falsifikatima, Vljora Čitaku i Bedžet Pacoli pokušavaju da otmu i Vidovdan!? Dobro je što više ne mora samo Srbija da ih hvata u krađi. Hvala Ričardu Grenelu za čestitke Srbima za Vidovdan i za lekciju Prištini o najvećem srpskom prazniku - napisao je ministar na Tviteru.
Podsetimo, nakon što je bivši izaslanik Donalda Trampa za dijalog Beograda i Prištine Ričard Grenel Srbima čestitao Vidovdan na Tviteru njemu je odgovorila bivša ambasadorka samoproglašenog Kosova u UN Vljora Čitaku.
- To nije bila srpska bitka, to je bila armija Balkana koja se borila protiv osmanskog osvajanja - napisala je Čitaku na Tviteru.
- Ova bitka je postala osnovni mit koji nastavlja da hrani srpski nacionalizam od 19. veka držeći sve nas za taoce - besprizorno je navela Čitaku.
Međutim, Ričard Grenel joj nije ostao dužan. Ironično joj je poručio „da je to previše vređa“.
- Verovatno je iscrpljujuće kad se u svemu nalazi bes. Ljudi žele posao i rešenja – pružite im ruku - odgovoio je Grenel Vljori.
"Lekcijama" iz pseudoistorije se kao predavač pridružio i Bedžet Pacoli i Grenelu je saopštio da je "pogrešno informisan" i da je Kosovska bitka zapravo bila sukob između Osmanskog carstva i armije Balkana
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
PEJAKOVIĆ: Srbi su skupo platili LAŽ o Jugoslaviji, koja traje od '45 i plaćaćemo je još
GLUMAC Nikola Pejaković oduševljava publiku širom regiona ulogom Momčila u seriji "Tvrđava", koja se bavi ratnim devedesetim i raspadom nekadašnje države Jugoslavije.
13. 12. 2025. u 15:33
Komentari (0)