PUNE INDUSTRIJSKU ZONU: Investitori iz braničeva kupili osam građevinskih parcela u Požarevcu

Д. НОВКОВИЋ

26. 05. 2021. u 06:29

LOKALNA samouprava u Požarevcu je investitorima prodala osam parcela građevinskog zemljišta u novoj industrijskoj zoni, za izgradnju proizvodnih pogona i magacina.

ПУНЕ ИНДУСТРИЈСКУ ЗОНУ: Инвеститори из браничева купили осам грађевинских парцела у Пожаревцу

Foto D. N.

Pojedinačne površine se kreću od 16 do 22 ara, a cena po aru je iznosila 1.250 i 1.255 evra.

Sedam parcela u industrijskoj zoni su kupile požarevačke firme "Milami", "Skalamedia", "Angerona", "Paleta" i "Tip-top", a jednu "Grin ski-bar" iz Raške.

- Ovo smo već najavili, a gotovo svi investitori su naši sugrađani, koji već duže vreme uspešno obavljaju svoje poslovne delatnosti. Inače, u industrijskoj zoni je u toku izgradnja fabrike kafe, a tu je i firma "Diprom" otkupila jedan deo parcele, za otvaranje trgovinskog lanca - istakao je gradonačelnik Požarevca Saša Pavlović, navodeći da su pristigla još tri pisma o namerama budućih ulagača.

GRAFIKA Prikaz parcela u industrijskoj zoni, Foto GU u Požarevcu

Gradnja nove industrijske zone u Požarevcu, zarad razvoja privrede i otvaranja novih radnih mesta, započeta je 2010. i sada se polako privodi svojoj nameni. Treba asfaltirati još neke trase i dobiti upotrebnu dozvolu za novu trafostanicu, ali lokalna samouprava zainteresovanima - osim zemljišta - već nudi i parcele, ali i objekte koje je ranije kupila u krugu nekadašnje Fabrike šećera u stečaju, gde već posluju neki preduzetnici.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

KALATES POKOPAO ŽELJKA OBRADOVIĆA: Novi trener Partizana nam je dao dodatnu motivaciju!