Rusija gradi novi super-nosač aviona

NovostiOnline

27. 02. 2018. u 20:20

Rusija je razvila projekat novog nosača aviona za mornaricu, navodi se u programu „Vojna kontrola“ na televiziji „Zvezda“

Русија гради нови супер-носач авиона

Foto printscreen YouTube

Rusija je razvila projekat novog nosača aviona za mornaricu, navodi se u programu „Vojna kontrola“ na televiziji „Zvezda“.

Prema preliminarnim proračunima, dužina novog broda iznosiće 330 metara, širina 40. On će moći da nosi do 90 aviona i helikoptera, kao i da primi letelice za nadgledanje dugog dometa.

Lansirni sistem novog broda će se sastojati od staze za poletanje i uređaja za ubrzavanje, a letačka paluba biće dvostruko veća od one koju ima „Admiral Kuznjecov“, koji je zasad jedini nosač aviona u ruskoj floti.

Televizija takođe navodi da se razvojem broda bavi Državni naučni centar Krilov. Radovi će biti sprovedeni u okviru novog programa za državno naoružanje koji je planiran za period 2018-2025. godine.




(sputniknews.com)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (1)

SAMO DAVAJ

27.02.2018. 20:41

To je sto potencijalni agresor razume, i tek kad dobije po njusci, prestace da sanjaju, kako ce jednog dana Rusija bit njihova.