Noćni vukovi u Slovačkoj dočekani sa solju i hlebom, položili venac i u Beču
02. 05. 2015. u 22:01
Ruski bajkeri "Noćni vukovi", koji se nalaze na putu ka Berlinu, položili su u Beču venac na spomenik palim sovjetskim vojnicima u Drugom svetskom ratu. Nekoliko stotina Slovaka dočekalo je „Noćne vukove“ u Bratislavi
Ruski bajkeri "Noćni vukovi", koji se nalaze na putu ka Berlinu, položili su večeras u Beču venac na spomenik palim vojnicima Sovjestke vojske u Drugom svetskom ratu.
Pred oko 500 okupljenih građana, dva člana "Noćnih vukova" su, zajedno sa ambasadorom Rusije, uz aplauz prisutnih, položili venac na spomenik na trgu Švarcenbergplac.
Polaganje venaca je, prema saopštenju policije, proteklo bez incidenata.
Dvoje ruskih državljana, kao i 20 simpatizera "Noćnih vukova" od slovačke granice bili su pod pratnjom austrijske policije.
U Beču ih je, pored predstavnika ambasade Rusije, čekala i grupa Rusa koji žive u glavnom gradu Austrije, simpatizera Rusije, kao i mirovnih aktivista i pripadnika bajkerskih grupa iz Austrije.
"Noćni vukovi", kako je saopštila ambasada, provešće u Beču veče, a potom planiraju da nastave put ka Berlinu.
HLEB I SO ZA „NOĆNE VUKOVE“ U SLOVAČKOJ
Nekoliko stotina Slovaka dočekalo je „Noćne vukove“ u Bratislavi kod spomenika sovjetskim vojnicima pesmom, hranom i cvećem.
Prvi put otkako su prešli granice bivšeg Sovjetskog Saveza na putu pobeda Crvene armije u vožnji na 70. godišnjicu kraja Drugog svetskog rata od Moskve do Berlina, ruske motocikliste iz kluba „Noćni vukovi“ dočekala je u Bratislavi srdačna dobrodošlice nekoliko stotina Slovaka ispred „Slavina“, spomenika sovjetskim vojnicima.
Prva grupa „Noćnih vukova“, zaobilazeći zabranu poljskih i litvanskih vlasti da prođu njihovom teritorijom tokom vožnje „Putevima pobede“ od 6.000 kilometara od Moskve do Berlina, stigla je u Bratislavu u petak, a danas im se iz Češke pridružila u Bratislavi druga grupa.
Oko 30 ruskih „bajkera“, zajedno s nekoliko desetina iz Slovačke i Češke, dočekano je aplauzom 300 Slovaka. Žene u narodnim nošnjama nudile su im hleb, so i kobasice, deca u sovjetskim uniformama delila su „Noćnim vukovima“ i motocklistima cveće, a skandiralo se „Rusija!“ i „Slava Rusiji!“, a pevale su se i ruske pesme.
Slovaci koji su dočekali „Noćne vukove“ koji tokom vožnje posećuju spomenike i grobove sovjetskih vojnika poginulih dok su oslobađali istok Evrope, doneli su i veliki venac sa natpisom „Hvala oslobodiocima“.
Motociklisti sa zastavama Rusije i starim sovjetskim, sa srpom i čekićem, položili su vence na spomenik palim sovjetskim vojnicima, na Slavinu.Neki u masi obukli su majice s likom predsednika Rusije Vladimira Putina, vijorile su se i zastave samoproklamovane Novorusije i Slovaci su se slikali s „Noćnim vukovima".
Srdačnu atmosferu u Bratislavi narušio je samo jedan Slovak koji je doneo zastavu Ukrajine da bi protestovao zbog aneksije Krima i podrške Rusije proruskim separatistima, ali ga je odvela policija, pošto je masa počela da viče na njega da je „ubica" i „fašista".
Grupica slovačkih protivnika prolaska motociklista iz najstarijeg ruskog kluba koji uživaju simpatije i podršku Kremlja, protestovala je danas ispred Ambasade Rusije u Bratislavi.
„Noćni vukovi" nastavljaju put preko Austrije i Češke do Berlina.
Ruski motociklisti u Pragu očekuju pojačanja i iz Srbije, Makedonije i Bugarske, i planiraju da zajedno nastave do Berlina, gde žele da se na Dan pobede, 9. maj, trijumfalno provozaju gradom, iako su nemačke vlasti najavile da im to neće dozvoliti.
(Izvor: sputniknews.com, Tanjug)
hristina
02.05.2015. 22:58
Napred...do Berlina!!!
@hristina - Do Lisabona i Madrida!!!
@hristina - Hristina , tamo i idu i jos ce im se neko pridruziti .
Prvi sam poslao komentar ali ga nešto ne vidim.Verovatno što sam upotrebio reč rusofili.Alal vam nepristrasno i nezavisno novinarstvo.
@nisam rusofil a ni zapadnjak - Kada pokušam da sagledam sve šta se dešava,zdrav razum mi ne da da budem ništa drugo do "rusofil".Ni sam nisam mogao da zamislim da ću toliko da "simpatišem" Rusiju ali kako imam samo dve opcije u današnjem svetu ovu navedenu sve više volim.
Komentari (11)