Matematička gimnazija pobednik Olimpijade u Kazahstanu

Tanjug

13. 01. 2020. u 18:23

Tim beogradske Matematičke gimnazije osvojio je prvo mesto i Grand pri koji se dodeljuje apsolutnom pobedniku olimpijade u Alma Ati, u Kazahstanu

Математичка гимназија победник Олимпијаде у Казахстану

Foto: Tanjug

Tim beogradske Matematičke gimnazije osvojio je prvo mesto i Grand pri koji se dodeljuje apsolutnom pobedniku olimpijade u Alma Ati, u Kazahstanu.


Kako je saopšteno iz te škole, njeni učenici su na 16. Međunarodnoj Žautikovskoj olimpijadi iz matematike, fizike i informatike, na kojoj je 8. do 14. januara učestvovalo 84 ekipe sa preko 600 takmičara iz 21 države, pojedinačno su osvojili sedam medalja, tri zlatne i četiri srebrne.

Zlatne medalje osvojili su Miloš Milićev i Jovan Toromanović (matematika), i Dobrica Jovanović (fizika), a srebrne Vukašin Mihajlović (matematika), Bogdan Rajkov (fizika), Mladen Puzić Jovan Bengin (informatika).

Lideri tima bili su Boban Marinković i Ivan Stanić.

U saopštenju za javnost, direktorka Matematičke gimnazije zahvalila je i Telekomu Srbije koji je omogućio da ekipa škole otputuje na ovo međunarodno takmičenje.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (4)

Миро Марковић

14.01.2020. 06:29

Ова вест за Србију је исто толико важна и служи за понос целе нације као што је србски тениски тим освојио Аустралијски тениски куп. Свим студентима, њиховим професорима и породицама студнета победника упућујем моје најсрдачније честитке. Живели свима вашим породицама и свима нама до вјек и вјекова!

Doca

14.01.2020. 13:12

Čestitke i najbolje želje pobednicima, roditeljima i kolektivu škole. Hvala vam sto svoje uspehe postizete vrednim radom, učenjem i znanjem i vraćate nadu u prave vrednosti koje negujete drugima za uzor a sebi na čast i ponos.