Šećer 98 dinara
22. 02. 2011. u 20:35
Mere za bolje snabdevanje. Najviša cena šećera u veleprodaji biće 82 dinara, dok će u trgovinama na malo moći da se prodaje po ceni od maksimalno 98 dinara
- Ukoliko se trgovci odluče da kilogram šećera prodaju po ceni višoj od 98 dinara po kilogramu, država će, preko robnih rezervi, intervenisati i kupcima ponuditi slatki kristal po ovoj, sa proizvođačima ugovorenoj ceni - kažu u Vladi Srbije, i dodaju da će se ova odluka naći već na sednici u četvrtak Cvetkovićevog kabineta.
Inače, nadležno Ministarstvo trgovine najavilo je pre više od dve nedelje da će osmisliti mere kojima će sprečiti visoke cene ili nestašice šećera na tržištu. Nažalost, u protekle tri nedelje, koliko se čeka na donošenje navedene odluke, šećer je iz dela prodavnica bukvalno nestao s rafova, a tamo gde ga ima, dostiže neverovatne cene od čak 125 dinara po kilogramu.
PROIZVODNJA
Ovogodišnja proizvodnja šećera dostigla je 492.713 tona, i prema tvrdnjama stručnjaka, potrebe Srbije za ovom namirnicom mogu se u potpunosti bilansno podmiriti. Kvota za izvoz u EU ove godine je 180.000 tona.
Srba Filipovic
23.02.2011. 02:42
Ako dobro pamtim I ako nisam postao sklerotican,secer je pre 3 meseca kostao oko 50 dinara,sto znaci da je poskupljenje izmedju 50% I 100%. Boga mi,u aprilu izlazim na ulicu I uzimam svoj zivot u svoje ruke. Vreme je za promene!
Pffff, a zašto je onda u prodavnicama već mesec dana kg šećera 110 dinara... Ma da, pričaj mi priču..
Podignu prvo cenu sa 50 na 110, a onde je kao spuste na 98, i narod srećan. Super ideja, pitam se ko li je smislio. Očigledno je da taj ima jako lepo misljenje o svom narodu
Znaju da jim je blizu kraj pa daj sto vise,ova se prilika ne propusta
Нек` ударе и акцизе на број удисаја ваздуха.
Komentari (5)