MRŽNJA: Duga i mučna hronologija napada na Srpsku pravoslavnu crkvu
POSLEDNjA hajka na Srpsku pravoslavnu crkvu u Crnoj Gori najmonstruoznija je od svih dosadašnjih.
Novosti
Fantomski "M portal", rođen u kuhinji bivšeg režima, optužio je najbrojniju versku zajednicu za nabavku oružja preko "škaljarskog klana" za planirani građanski rat!
Ludilo onih koji su Srbima pretili novim "olujama" i poručivali im da će opet na "traktore", ne posustaje. Blaćenje Crkve koja je stvarala Crnu Goru podsticao je vrh bivšeg režima, a isto danas čine njegovi ostaci. I Đukanović je dobro dosoljavao - proglašavao je "remetilačkim faktorom" i eksponentom "velikosrpskog nacionalizma i ruske destrukcije".
Hronologija napada na Crkvu duga je i mučna. Mitropolit Joanikije oblaćen je za prikrivanje pedofilije i podvođenje dece u Cetinjskom manastiru. Tokom litija, vladika je hapšen, a njegovo kasnije ustoličenje prošlo je u nezapamćenoj atmosferi linča.
Zlo seme mržnje, bez dileme, posejano je u vreme komunizma. Zaliveno je 1992. kamenovanjem manastira i skidanjem trobojke sa Bogoslovije na Cetinju, kao i dve godine kasnije miniranjem brda prilikom otvaranja kuće Svetog Petra Cetinjskog. Nebrojeno puta letele su kamenice na Bogosloviju i njene učenike. Zapamćeno je i da je Dragan Stanišić branio hram Svetog Đorđa na Vučjem dolu, držeći se za časnu trpezu i pevajući "Hristos voskrese iz mrtvih", dok su Miraševi vernici jurišali na crkvu. Nije zaboravljen ni prota Radomir Nikčević koji se zaključao u Vlašku crkvu braneći je od cetinjskih "patriota".
Sve o Crkvi znaju oni koji je blate i napadaju, osim da je sud i pravda "u imenu Božijem". Svi udarci, teške reči, psovke i laži, otud, istinskim vernicima samo su kratak tren na putu ka večnosti. I ne bole ništa.
Preporučujemo
NOVA HAPŠENjA U CRNOJ GORI: Lisice na ruke stavljene direktorki "Plantaža"
24. 08. 2022. u 10:14
KOD GRANICE CG/SRB: Sablasan snimak autobusa dok obilazi provaliju (VIDEO)
25. 08. 2022. u 15:25 >> 18:04
BOSANSKIM "SPECIJALCIMA" SE SMEJE CEO SVET: Izbačeni sa takmičenja, a krivi im Srbi i Dodik (FOTO/VIDEO)
SNIMAK specijalaca iz Federacije BiH na takmičenju SWAT Challenge u Ujedinjenim Arapskim Emiratima postao je potpuni hit na društvenim mrežama.
12. 02. 2026. u 14:42
VAKCINA PROTIV RAKA STIŽE U SRBIJU: Dobijamo je odmah posle Rusa, evo kada će je primiti naši pacijenti
MINISTAR bez portfelja zadužen za oblast međunarodne ekonomske saradnje Nenad Popović izjavio je danas da će u maju prvi pacijenti u Rusiji primiti vakcinu protiv raka, a da će pacijenti iz Srbije biti prvi koji će odmah posle ruskih, krajem godine, primiti tu vakcinu.
12. 02. 2026. u 09:41
JK PRIZNALA: "Sa njim sam izgubila nevinost - prvi put sa Nemanjom bio je grozan, užasan"
"IMALA sam 18 godina. Bilo je grozno iskustvo. Pomislila sam: "Kako nekome ovo može da se dogodi?" Bilo je užasno."
10. 02. 2026. u 07:32
Komentari (0)