NEMA PROŠIRENJA ISTRAGE PROTIV MIKE: Na spisku i dalje šest prijava protiv učitelja glume, još se ne zna da li će još neko teretiti Aleksića
U Više javno tužilaštvo u Beogradu do sada iz policije nije stigla nijedna nova krivična prijava protiv vlasnika škole glume "Stvar srca" Miroslava Mike Aleksića, koga je do sada šest devojaka prijavilo za seksualno zlostavljanje.
Foto D. Živančević
Da li je još devojaka, i koliko njih, saslušano u policiji za poslednjih 17 dana, odnosno od kada je posle prijave Milene Radulović, Ive Ilinčić i ostalih oštećenih on uhapšen, nema zvaničnih informacija.
Ukoliko bude novih prijava, istraga će biti proširena. Advokat Denis Bećirić, koji zastupa četiri oštećene devojke, očekuje proširenje istrage:
- Čuo sam da se javilo još devojaka, ali nemam saznanja da li će one možda biti oštećene ili svedoci. To će tužilaštvo da utvrdi, kad se prikupe sve informacije.
Aleksića je do sada prijavilo šest devojaka, dve za silovanja i četiri za nedozvoljene polne radnje. U proteklih 15 dana sve one su ispitane osim najmlađe, koja je maloletna (17). Očekuje se da će ona u tužilaštvu dati izjavu u četvrtak ili u petak, ali njeno saslušanje još nije zakazano. Prema našim saznanjima, nisu zakazana ni saslušanja narednih svedoka u istrazi.
Inače, Aleksić koji se nalazi u pritvoru, na salušanju je negirao optužbe. Kako smo saznali, njemu se pogoršalo zdravstveno stanje. Zbog povišenog šećera mora da pije lekove, a ima i srčanih problema. Kako smo nedavno pisali, njemu je u proteklih nekoliko godina ugrađeno nekoliko bajpaseva i stentova. U pritvoru se prati njegovo zdravstveno stanje i zasad nije prebačen u zatvorsku bolnicu. Aleksić je imao i rak prostate, koja mu je zbog toga i izvađena krajem 2018.godine.
TRAMP HITNO POZVAO PUTINA: Razgovor trajao sat vremena
RUSKI predsednik Vladimir Putin razgovarao je telefonom sa američkim kolegom Donaldom Trampom.
09. 03. 2026. u 20:34
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)