DEMIROVSKI NE SME IZ SRBIJE: Viši sud produžio mere Makedoncu zbog opasnosti od bekstva
VIŠI sud u Beogradu produžio je u utorak mere zabrane napuštanja boravišta, oduzimanje pasoša i obavezno javljanje policiji državljaninu Severne Makedonije Šefćetu Demirovskom, osumnjičenom za davanje mita u istrazi o prodaji dokumentacije u vezi sa proizvodnjom oružja u kompaniji "Prvi partizan" iz Užica.
Šefćet Demirovski
Sud nije odlučivao o novom predlogu njegove odbrane da mu ukine pomenute mere nakon polaganja jemstva od milion evra kao garanciju da neće pobeći, jer je, kako je ukazao, o tome već odlučivao 9. decembra prošle godine. Tada mu je sud ukinuo pritvor uz jemstvo od 200.000 evra i naložio mere koje su sada produžene.
Odbrana Demirovskog, koji je vlasnik PD "Ars grup" iz Skoplja je u više navrata podnosila predloge za jemstvo radi ukidanja mera, a prethodni je glasio na pola miliona evra. Iz suda je precizirano da su Demirovskom mere produžene, jer i dalje postoje razlozi koji ukazuju na opasnost od bekstva.
Demirovski je uhapšen u novembru 2019. zajedno sa još trojicom osumnjičenih, bivšim inženjerom u "Prvom partizanu" B. G., kao i dvojicom zaposlenih u toj užičkoj firmi N. I. i M. M. Oni se terete za zloupotrebu položaja odgovornog lica i primanje i davanje mita. Sumnja se da su krivična dela izvršili prodajom projekata i drugih dokumenata koji pripadaju kompaniji "Prvi partizan" iz Užica.
Preporučujemo
SRAMOTA: Priveden mladić (22) zbog majice na kojoj je pisalo "Nema predaje"
13. 03. 2026. u 19:51
GODINA KUĆNOG ZATVORA: Osuđen bivši direktor Beogradske poslovne škole
13. 03. 2026. u 17:50
IMA POVREĐENIH U STRAVIČNOJ NESREĆI NA KRAGUJEVAČKOM PUTU: Lekari im se bore za život
13. 03. 2026. u 16:44
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
HOROR U HRVATSKOJ: Svi se hvatali za glavu, Amerikanac jedva ostao živ (FOTO/VIDEO)
STRAŠNE scene viđene su u komšiluku na košarkaškoj utakmici.
13. 03. 2026. u 19:25 >> 19:26
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"
SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.
12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37
Komentari (0)