NISMO ISKORISTILI ŠANSU: Doktor Đerlek upozorava - Moramo povećati broj vakcinisanih tokom leta
DRĐAVNI sekretar Ministarstva zdravlja Mirsad Đerlek izjavio je danas da je neophodno povećati broj imunizovanih tokom leta, naročito u grupi mladih.
Foto: Tanjug/Strahinja Aćimović
- Nismo iskoristili šansu, ali nismo zakasnili. Kod mladih još vlada dilema da li je bolje vakcinisati se ili preležati bolest, što je loše. Treba razgovarati sa njima, jer nemaju dovoljno saznanja i govoriti im o značaju vakcina u iskorenjenivanju raznih bolesti - rekao je Đerlek.
On kaže da je dobro što je održana sednica Kriznog štaba kako bi se razmotrila trenutna epidemiološka situacija.
- Trenutno sunce sprečava širenje virusa, ali vrlo brzo ćemo stići u jesen. Rastu brojevi novozaraženih, registrovali smo slučajeve novog delta soja koji će tek pokazati svoju punu snagu - smatra Đerlek.
Državni sekretar Ministarstva smatra da ima načina da se ljudi uozbilje i više vakcinišu bez obzira što se oni koji ne žele da se vakcinišu pozivaju na Ustav, ljudska prava.
- Svako ima pravo na izbor, ali nema pravo da ugrožava druge - rekao je Mirsad Đerlek.
Preporučujemo
ČETVRTI TALAS JE NEIZBEŽAN: Delta soj se širi regionom, raste broj novozaraženih
13. 07. 2021. u 16:23
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
HOROR U HRVATSKOJ: Svi se hvatali za glavu, Amerikanac jedva ostao živ (FOTO/VIDEO)
STRAŠNE scene viđene su u komšiluku na košarkaškoj utakmici.
13. 03. 2026. u 19:25 >> 19:26
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"
SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.
12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37
Komentari (1)