HRABROST i neustrašivost. Dve reči koje opisuju Luku, Matiju, Teodora, ali i ostalu decu koja boluju od retkih bolesti. Borba im je zajednički imenitelj, a pobeda jedina opcija.
Povezane vesti
"VUČIĆ BRINE O SVOM NARODU, DRŽAVA DANAS LEČI DECU": Majke dece obolele od retkih bolesti za "Novosti"o borbi za živote naših najmlađih
U SRBIJI se u poslednjih desetak godina dogodio dubok i opipljiv preokret u lečenju dece obolele od retkih bolesti – preokret koji roditelji najbolje osećaju. Svedočenja majki dece sa buloznom epidermolizom, spinalnom mišićnom atrofijom i Stardž–Verbergovim sindromom pokazuju kolika je razlika između perioda pre 2012. godine i perioda od tada - dolaska na vlast predsednika Srbije Aleksandra Vučića i današnjeg sistema koji, kako ističu, prvi put pruža realnu šansu za život, razvoj i dostojanstvo.
18. 01. 2026. u 10:00
ZAHVALJUJUĆI VUČIĆU DEČAK KOJI BOLUJE OD RETKE BOLESTI IMA BUDUĆNOST: Majka Olivera se oglasila za "Novosti"
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić, zajedno sa najvišim državnim rukovodstvom, učinio je za lečenje dece u Srbiji više nego što su sve prethodne blokaderske vlasti pre 2012. godine mogle čak i da zamisle. Za "Novosti" je o svojoj teškoj borbi sa retkom bolešću svog sina Matije, govorila majka Olivera Jovović.
16. 01. 2026. u 15:02
"DRŽAVA I VUČIĆ BRINU O SVOM NARODU" Majka čiji sin pati od retke bolesti za "Novosti"
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić, zajedno sa najvišim državnim rukovodstvom, učinio je za lečenje dece u Srbiji više nego što su sve prethodne blokaderske vlasti pre 2012. godine mogle čak i da zamisle. Za "Novosti" je o svojoj teškoj borbi sa retkom bolešću svog sina Luke, govorila majka Mina Mijailović.
16. 01. 2026. u 07:00
Najnovije iz rubrike
BOGOSAVLJEVIĆ PRIZNAO: Blokaderi išli u Berlin po mišljenje, ne žele veze Srbije i Rusije
GLAVNI blokaderski novinar Žarko Bogosavljević potvrdio je da su blokaderi putovali u Berlin po mišljenje i istakli da ne žele nikakve veze Srbije sa Rusijom, pišu mediji.
02. 03. 2026. u 20:23
NEMA PRAVDE ZA SRBE NA KIM: Uhapšenima iz Suvog Grla produženo zadržavanje za još 48 časova
OSNOVNI sud privremenih institucija u Prištini produžio je za još 48 sati zadržavanje petorici Srba uhapšenim u Suvom Grlu, opština Srbica, zbog sumnje da su navodno počinili ratni zločin protiv civilnog stanovništva tokom sukoba na Kosovu i Metohiji 1998. godine.
02. 03. 2026. u 20:15
DAČIĆ SKINUT SA RESPIRATORA: Evo kakvo mu je zdravstveno stanje
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić danas je skinut sa veštačke ventilacije.
02. 03. 2026. u 19:57
KO ŽELI RAZAPETU SRBIJU?
U PRVIM vekovima hrišćanstva, razapinjanje na krst bilo je jedno od najsvirepijih sredstava pogubljenja koje je Rimsko carstvo primenjivalo nad onima koje je smatralo neprijateljima.
02. 03. 2026. u 19:36
VUČIĆ RAZGOVARAO SA ORBANOM: U vremenima ozbiljnih globalnih sukoba važno da obezbedimo stabilnost
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je telefonom sa predsednikom Vlade Mađarske Viktorom Orbanom.
02. 03. 2026. u 19:18
Komentari (0)