PETKOVIĆ APELOVAO NA GRAĐANE KiM: Molim vas iskoristite priliku i vakcinišite se!
DIREKTOR Kancelarije za KiM Petar Petković apelovao je danas na građane Kosova i Metohije da se prijave za vakcinaciju i upozorio da na prostoru južne srposke pokrajine raste broj zaražnih korona virusom.
Foto: D. Zečević
Petković je istakao da se za prijavu potrebno javiti se najbližem Domu zdravlja ili zdravstvenom centru u srpskim sredinama, a Kancelarija će organizovati prevoz za vakcinaciju u Raški, Kuršumliji ili Bujanovcu.
- Molim vas iskoristite priliku koju vam daje država Srbija i vakcinišite se. Tako ćete biti odgovorni prema sebi, sopstvenom životu i prema najmilijima. Država Srbija je prva po vakcinaciji u Evropi i peta u svetu. Dok druge države čak i u regionu nemaju gotovo nijednu vakcinu, mi imamo četiri vakcine i u mogućnosti smo da vakcinišemo i naš narod s prostora Kosova i Metohije - rekao je Petković u svom obraćanju putem jedne od društvenih mreža.
Preporučujemo
SVE ŠTO STE HTELI DA ZNATE O VAKCINAMA: Odgovori farmaceuta na dileme vezane za pet najzastupljenijih cepiva
28. 02. 2021. u 10:51 >> 10:52
Vučić o Ratku Mladiću: Doneli su ga u ležećem položaju, ne razumem zašto ne dopuste da poslednje dane provede van zatvora
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje ceremoniji otvaranja vidikovca na 41. spratu Kule Beograd, te se tom prilikom osvrnuo i na aktuelno pitanje generala Ratka Mladića.
23. 04. 2026. u 14:21
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Milanović iznenadio sve: "Hrvatska nema neprijatelja - osim Srbije! EU se pretvara u ratni projekat"
HRVATSKI predsednik Zoran Milanović poručio je da njegova zemlja nema neprijatelja osim Srbije, i upozorio da se Evropska unija sve više udaljava od mirovnog projekta i jača procese naoružavanja, uz ograničen uticaj manjih država.
24. 04. 2026. u 11:29
Komentari (0)