PROSLAVNJENO BADNJE VEČE U BIJELJINI: Paljenje badnjaka na gradskom trgu (FOTO)
SVEČANOM liturgijom u crkvi svetog Đorđa i nalaganjem badnjaka uz prisustvo mnogobrojnih vernika iz Semberije i dijaspore,koji su se okupili na platou ispred skupštinske zgrade u Bijeljini je tradicionalno proslavljeno Badnje veče, i najavljen praznik Hristovog rođenja-Božić.
Foto: B. Milošević
Badnje veče i Božić, dan Hristovog rođenja, okupljenim građanima,čestitao je u ime Srpske pravoslavne crkve, protojerej stavrofor Žiko Mićanović.
Foto: B. Milošević
- Vreme u kome živimo je mutno, puno je bolesnih,nezaposlenih i gladnih.Ipak,naša vera zasnovana na veri u Boga Svedržitelja,je naša radost.Ne smemo se predati,Isus Hristos je rekao ,,Radost vašu,ne može vam niko oduzeti,, Želim da vam, u ime crkve čestitam najradosniji hrišćanski praznik, uz molitvu Gospodu, da obasja sve nas,naše porodice, međusobne odnose među ljudima,poručio je prota Mićanović.
Okupljenim građanima se obratio i gradonačelnik Ljubiša Petrović,zahvalivši svima koji su došli da zajedno obeležimo najradosniji praznik,poželevši,da se okupljaju još puno godina u zdravlju,sreći, veri i ljubavi,ne zaboravljajući nikoga pored sebe u ova teška vremena puna iskušenja.
Foto: B. Milošević
- Nadamo se,da ćemo zajedno pobediti sve nevolje,pa i ovu pandemiju, i iz svega ovoga izaći mudriji,strpljiviji i upućeniji jedni na druge.Neka topli plamen iz Vitlejemske pećine greje naša srca i duše, i da živimo u ljubavi, miru i slozi,poručio je gradonačelnik Petrović,uz tradicionalni pozdrav ,,Mir Božiji, Hristos se rodi"
Preporučujemo
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
KAKO DANAS IZGLEDA ALjOŠA VUČKOVIĆ Glumica objavila snimak iz pozorišta: "Veliki i dobri naš!"
GLUMICA Dragana Mićalović dirnula je pratioce objavom na društvenim mrežama, gde je podelila emotivan snimak legendarnog glumca Aljoše Vučkovića iz pozorišta. Na videu se vidi kako glumac peva na sceni.
28. 12. 2025. u 08:48
Komentari (0)