NEGOTIN I KLADOVO: Dobar odziv za vakcinaciju
U ZDRAVSTVENOM centru u Negotinu protiv sezonskog gripa vakcinisalo se 1.500 ljudi, koliko je i doza stiglo u ovu opštinu, pa je ova ustanova od Zavoda za javno zdravlje „Timok“ u Zaječaru trebovala dodatne količine vakcine.
Foto: S. M. Jovanović
Najviše vakcinisanih je iz kategorije osoba starijih od 65 godina, ali i onih koji spadaju u hronične bolesnike i rizične grupe.
Veliko interesovanje građana beleži se i u Kladovu gde je nastavljena vakcinacija protiv sezonskog gripa sa dodatnih 200 doza četvorovalentne vakcine s obzirom da je prvi kontigent od 800 vakcina potrošen za pet dana.
Preporučujemo
6.800 VAKCINA PROTIV GRIPA: Situacija u domovima zdravlja u podunavskom okrugu
08. 10. 2020. u 17:48
NAJNOVIJE ISTRAŽIVANjE Korona ubila tri puta više ljudi od gripa i upale pluća zajedno
08. 10. 2020. u 15:39
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)