MEŠTANI LUČANA UPLAŠENI: Crvena reka Bjelica u delu industrijske zone
MEŠTANE Lučana uplašila je pojava velike crvene mrlje koja je plivala Bjelicom, i to u delu industrijske zone.
Foto: Privatna arhiva
Mrlja je stigla i do Zapadne Morave, pa je ova pojava, koja je ličila na pravu ekološku katastrofu, izazvala brojne reakcije među Lučancima i Čačanima, posebno na društvenim mrežama, gde su se pojavile i zapanjujuće fotografije.
Foto: Privatna arhiva
Odmah su, međutim, ovaj deo Bjelice obišli članovi Štaba za vanredne situacije opštine Lučani, komunalna inspekcija, republički ekološki inspektor, kao i vodni inspektor.
- U sredu oko 14 časova došlo je do izlivanja male količine boje, za koju je utvrđeno da je se nalazi na evropskoj ekološkoj karti, tako da građani nemaju razloga za strah, jer zagađenje nije opasno ni za njih, ali ni za riblji fond i biljni svet koji se nalazi u blizini – rekao je predsednik opštine Lučani Milivoje Dolović.
Jako crvena mrlja bila je primetna oko sat vremena.
Preporučujemo
LEPA AKCIJA MLADIH SOMBORACA: Vreće smeća iz izvadili iz Bačkog kanala
06. 09. 2020. u 11:55
NE ZAGAĐUJTE PRIRODU! Apel zaposlenih u Parku prirode "Stara planina"
03. 09. 2020. u 16:57
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)