U UŽICU NOVI VRTIĆ: Još 200 mesta za najmlađe Ere
Prethodnih dana završeni su svi spoljni i unutrašnji građevinski radovi na novoj zgradi vrtića na Carini, čime će kapaciteti Predškolske ustanove Užice biti prošireni. Uslediće opremanje prostora u kome će moći da boravi oko 200 mališana.
Grad Užice
- Uložili smo oko 126 miliona dinara u izgradnju ovog objekta. Preostalo je opremanje i parterno uređenje, kao i pribavljanje neophodnih dozvola i to su poslovi na kojima intezivno radimo. Zajedničkim sredstvima Ministarstva za brigu o porodici i demografiju u iznosu od 17 miliona dinara nabavićemo opremu za kuhinju i vešeraj, tepihe, računarsku opremu i igračke – naglasila je gradonačelnica Jelena Raković Radivojević - Još toliko novca potrebno je za nabavku nameštaja i didaktičkih materijala. U narednim danima znaćemo da li možemo da računamo na donacije ili ćemo i ta preostala sredstva opredeliti iz budžeta.
Miloš Milivojevića, direktor JP “Užice razvoj”, naglasio je da će u narednim danima zgrada biti priključena na elektromrežu, nakon čega će se uraditi neophodna testiranja.
- Sve su to osnovni uslovi za dobijanje upotrebne dozvole. Prikupljamo i svu neophodnu dokumentaciju, ateste na ugrađenu opremu i materijale koji su korišćeni.Takođe, već nekoliko puta, sa izvođačem radova obišli smo objekat, uočeni nedostatci su otklonjeni i može se reći da su radovi izvedeni u skladu sa onim što je ugovorom predviđeno – rekao je Milivojević.
Preporučujemo
ŠLjIVA ULAZI U FAZU CVETANjA: Evo koji rizik donosi najavljena obilna kiša
26. 03. 2026. u 15:04
"TEK ĆETE VIDETI NA VIDOVDAN ŠTA IMAMO DA POKAŽEMO" Vučić: Samo su nam jednu raketu videli, pola sveta okrenuše naopačke
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Kuli istakao je da će na Vidovdan vojska pokazati novo naoružanje.
26. 03. 2026. u 15:56
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
IRAN POSLAO JAVNU PORUKU SRBIJI: "Vi i mi smo simbol otpora i prkosa - ostaćemo jaki i ujedinjeni"
"OD BEOGRADA do Teherana, vidljiv je isti obrazac nasilja i nepoštovanja međunarodnog prava i ljudskih života."
25. 03. 2026. u 20:54
Komentari (0)