PARAĆINKAMA NAGRADE ZA KARIKATURU: Dve učenice osvojile treća mesta na konkursu „Mali Pjer“ (FOTO)
DEVOJČICE iz Paraćina, Mina Milenković i Valentina Vlajić, dokazale su svoj izvanredan likovni talenat i kreativnost osvojivši treća mesta na republičkom nivou takmičenja za najbolju dečju karikaturu „Mali Pjer“.
Foto: Fejsbuk/OŠ "Đura Jakšić" Paraćin
Mina je učenica 1/2 razreda OŠ „Đura Jakšić“, dok je Valentina četvrti razred OŠ „Radoje Domanović“.
Ovaj tradicionalni konkurs za najbolju dečju karikaturu organizuje OCD „Prijatelji dece Srbije“, u saradnji sa Narodnom bankom Srbije, Ministarstvom prosvete i Ministarstvom kulture.
Izložba najboljih radova i onih koji su ušli u uži izbor organizovana je galeriji NBS u Beogradu i traje do danas.
Foto: Fejsbuk/OŠ "Đura Jakšić" Paraćin
Kako je saopštio organizator, na takmičenjima svih nivoa je učestvovalo više od 10.000 učenika osnovnih škola iz cele Srbije, a na republičko takmičenje plasirala su se 534 rada.
Nagrađeno je 30 mladih umetnika u konkurenciji mlađih i starijih razreda, a dodeljena je i jedna specijalna nagrada.
Preporučujemo
KIKINĐANIN NESTAO U NOVOM SADU: Poslednji put viđen na Božić u naselju Adice
11. 01. 2026. u 20:40
PREMINUO TVORAC JAVNIH ČESMI PO VOJVODINI: Odlazak dr Miroslava Kukučke iz Kikinde
11. 01. 2026. u 20:39
NAPUSTILA GRAD I NA BABOVINI ODGAJA DECU: Mlada Beograđanka Aleksandra odlučila da se pre 14 godina vrati u planinsko selo Vlase kod Vranja
MOJ tata se ljutio na mene, govorio je, ja sam odatle otišao, a ti se vraćaš, ali ja sam odlučila i na kraju je život tako sve uredio da na mestu u planinskom selu Vlase, gde je njegova majka Ljubica odgajala trojicu sinova i jednu kćer, to sada radim i ja - započinje svoju po mnogo čemu neobičnu priču tridesetšetogodišnja učiteljica Aleksandra Ljubić, književnica, slikarka, supruga, odbornica u skupštini grada i, kako kaže, najvažnije mama Darka (14), Đorđa (10), Veljka (8) i Marijane (7).
10. 01. 2026. u 15:08
FRANCUSKA PRETI IZLASKOM IZ NATO-a: Glasanje u parlamentu, bes prema Trampu zbog Venecuele, Izraela i Grenlanda
FRANCUSKA je zapalila političku fitilj-bombu u samim temeljima NATO-a, u trenutku kada se globalne tenzije ubrzano prelivaju sa periferije na samu strukturu zapadnog bezbednosnog sistema.
10. 01. 2026. u 06:30
SKRIVENA PRETNjA IZ VOJNE BAZE: Tajni grad veličine 100 Moskvi na Grenlandu - duboko ispod ledenog pokrivača
NAUČNICI upozoravaju na ozbiljan ekološki rizik od napuštene američke vojne baze Kamp Senčuri, poznate kao „grad pod ledom“, koju je slučajno ponovo otkrio NASA-in radar 2024. godine duboko ispod ledenog pokrivača Grenlanda.
10. 01. 2026. u 15:43
Komentari (0)