PARAĆINCI NA DOGAĐAJU „BIBLIOTEKA NOĆU“: Ćuprija okupila pomoravske pesnike (FOTO)
VIŠE književnih stvaralaca iz grada na Crnici uveličalo je književno-muzički događaj u susednoj Ćupriji pod nazivom „Biblioteka noću – Ćuprija je budna uz knjigu“.
Foto: Fejsbuk/M. Čopa
Pre nastupa brojnih pomoravskih pesnika izuzetno uspešno autorsko veče imao je Zoran Pavlović, književnik iz Paraćina, nakon čega su nastupili ostali pesnici iz Paraćina, Ćuprije i Bagrdana, kao i recitatori i muzičari iz ćuprijskih osnovnih i srednjih škola.
Učesnik ovog događaja, Miroslav Čopa, ističe da je događaj jednim delom bio i dvojezičnog karaktera, za šta su se pobrinule dve ruske pesnikinje, Irina Jusupova i Marina Agaponova.
- Njih dve su prijatelji ćuprijske Biblioteke „Dušan Matić“, koja je bila organizator događaja. Bila je to sjajna promocija kulture u Pomoravskom okrugu koja, u svetlu bogatih kulturnih dešavanja i u drugim književnim klubovima i bibliotekama u ovom delu Pomoravlja, zavređuje svaku pažnju i respekt u najširem smislu reči – rekao je Čopa.
Preporučujemo
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)