SA LAMPIONIMA U NOVU GODINU: Tradicionalni kineski Festival svetla u Novom Sadu i Beogradu
ZVANIČAN doček kineske Nove godine u Srbiji se nastavlja, pa će, sedmi put, Kineski festival svetla obasjati Novi Sad i Beograd. Ulaz za sve posetioce je besplatan u oba grada, a lampioni će biti uključeni od 28. januara do 9. februara svakog dana od 17 časova.
FOTO:S.MILOSAVLjEVIĆ Đ.TOMIĆ
Nova izložba biće postavljena na Sava Promenadi ispred Galerije u Beogradu, a u Novom Sadu u Limanskom parku. Završnicu festivala obeležiće koncert "Put svile" Slobodana Trkulje i "Balkanopolisa" u Sava centru 7. februara.
Od 2019. godine, kada je Trkulja pokrenuo ovaj festival u vidu zvanične proslave kineske Nove godine u Srbiji, uz podršku ambasade Narodne Republike Kine u Beogradu, Kineski festival svetla postao je omiljeno mesto okupljanja i veoma posećen događaj u kojem uživaju sve generacije.
U Limanskom parku u Novom Sadu posetioci će premijerno videti "Drvo života", impozantnu skulpturu od lampiona visoku šest metara, zatim bogatu instalaciju "Bašta rajskih cvetova" koju će okružiti dva romantična kineska labuda simbolično nazvana "Isa i Bisa", porodicu pandi, plavog zmaja i mnoge druge. Na Sava Promenadi ispred Galerije u Beogradu takođe će biti postavljeni lampioni i to "12 bubnjara Zodijaka", "Kineski svirci", "Drevna ptica Feniks" duga 12 metara, pokretna Zmajeva glava, "Balon cvetovi" i, skrivena na kraju promenade, impresivna statua "Cvetne vile" viša od šest metara.
Preporučujemo
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)