SVETIONIK – MALI FESTIVAL KULTURE: Dvodnevna manifestacija u Leskovačkom kulturnom centru
U organizaciji Međunarodnog kulturnog centra „Art Lend“, u Leskovcu se održava 2. Mali festival kulture pod nazivom „Svetionik“.
foto: I.Mitić
Ova manifestacija najavljena je za 3. i 4. decembar ove godine, u terminu od 17 do 20 časova, u prostorijama Leskovačkog kulturnog centra.
„Svetionik“ je inovativni festival kulture u formi maratona. U njegovoj osnovi je muzika, sa primesama književnosti, pozorišne, filmske, likovne, primenjene, vizuelne umetnosti i fotografije, a može se okarakterisati i kao festival kratkih formi.
Gosti prvog dana ovogodišnje manifestacije biće spisateljica i slikarka Mirjana Bobić Mojsilović, duo baritona Marka Milisavljevića i pijaniste Milana Jovanovića, kao i gitarista Srđan Đorđević Srki, dok je drugi dan rezervisan za izložbu grafika Milana Ignjatovića i njegovo predavanje pod nazivom „Autorski otisak“, razgovor sa profesorom harmonije Ivicom Petkovićem i koncerte Kamernog sastava „Biser“ i kantautora Đorđa Vasiljkovića.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Tri dana do zatvaranja prijava za Trail Race Kopaonik i Tri strane Kopaonika
13. 07. 2026. u 16:17
VRŠAC NA LESKOVAČKOM KARNEVALU: Razmenjivali osmehe, prijateljstva i iskustva (FOTO)
13. 07. 2026. u 15:19
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN NAJAVIO PAKAO ZA UKRAJINU: Odgovorićemo nekoliko puta snažnije
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin izjavio je da će odgovori Moskve na udare po ruskoj teritoriji biti „uzajamni, ali nekoliko puta snažniji“.
13. 07. 2026. u 17:41
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (0)