NAGRADA ZA NAJBOLJU PESMU: Poezija na dijalektu u Leskovačkom kulturnom centru
Četvrti put će u Leskovačkom kulturnom centru(LKC) biti održana manifestacija pod nazivom „U ritmu dijalekta“.
foto: I.Mitić
Ovaj istoimeni projekat zasnovan je na ideji da se na jednom mestu okupe pesnici koji pišu poeziju na nekom od dijalekata srpskog jezika.
Najbolja pesma ovogodišnje manifestacije dobiće nagradu „Draganovo pero“. O tome će odlučivati žiri koji čine: prof. dr Sofija Miloradović, direktorka Instituta za srpski jezik SANU, Vlasta Cenić, pesnik, i Ivan Janković, glumac leskovačkog Narodnog pozorišta.
Pokrovitelji manifestacije, koja će biti održana 25. maja, od 19 časova, u velikom holu LKC, su Ministarstvo kulture i leskovačka lokalna samouprava.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SAMO NEKOLIKO SATI NAKON POBEDE NA SP: Argentina žestoko optužila Englesku i britansku mornaricu
ARGENTINA je ponovo otvorila spor sa Velikom Britanijom oko Foklandskih ostrva. Samo nekoliko sati nakon pobede nad Engleskom u polufinalu Svetskog prvenstva, Buenos Ajres je optužio britansku ratnu mornaricu za, kako tvrdi, „nezakonit upad“ u argentinske teritorijalne vode.
16. 07. 2026. u 14:34
NAPADNUT DUBAI: Odjeknula strašna eksplozija (VIDEO)
Snažne eksplozije odjeknule su u četvrtak uveče u centru Dubaija, dok su iznad grada, prema izveštajima očevidaca, presretnuti projektili tokom obnovljenih iranskih napada na ciljeve u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.
16. 07. 2026. u 19:15
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)