U ČAST MESECA MATEMATIKE: Kviz znanja u Sečnju
S OBRZIROM na to da je maj, mesec matematike, nastavnici matematike i učenici u opštini Sečanj, u srednjem Banatu, organizuju kviz koji će se održati 28. maja, tačno u podne, u Domu kulture u Sečnju.
S, Mladenovski
Slavica Beronja, profesorka matematike u Srednjoj školi "Vuk Karadžić" u Sečnju i u osnovnoj školi Slavko Rodić u mestu Krajišnik, pokrenula je ideju kviza i uzela učešće u njegovoj organizaciji.
- Nadam se da će kviz svakog maja postati tradicija i prerasti u manifestaciju u kojoj će učestvovati i uživati u lepotama matematije, veliki broj takmičara - istakla je Slavica Beronja, zahvalna svojim kolegama, nastavnicima matematike i direktorima škola u mestima opštine Sečanj, turističkoj organizaciji i Domu kulture i ostalima koji su pomogli u organizaciji prvog majskog kviza iz matematike.
Preporučujemo
NAJBOLjI SPORTISTI VAZDUHOPLOVCI: „Zlatni orao“ ponovo Kristini Čipčić i Ivanu Pavlovu
20. 03. 2026. u 19:24
OPREZ, FARBAJU PEŠAČKE PRELAZE: U Vršcu počela obnova saobraćajne signalizacije
20. 03. 2026. u 16:35
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)