NA "ZAJAM" I AUDIO-KNJIGE: Gradska biblioteka u Čačku u korak sa vremenom
U TEŽNjI da odgovori na zahteve korisnika savremenog doba i da u onome što je označeno kao "moderno" prepozna ono što će postati korisno i trajno, Gradska biblioteka Čačak pokrenula je saradnju sa platformom "Knjigapriča" koja svim aktivnim članovima čačanske Biblioteke omogućava da potpuno besplatno pozajme audio-knjige.
Foto: V ilić
- Čitaoci postaju slušaoci, a svoju zvučnu knjigu mogu nositi uvek sa sobom i slušati bilo kada i bilo gde da krenu. Osim praktičnosti audio-knjige koja se može slušati na mobilnom telefonu tokom obavljanja kućih poslova, šetnje, treninga i dr., ova usluga je važna, jer čini štivo dostupnijim i slepim i slabovidim osobama, a takođe i onima koji preko audio-forme publikacija mogu produktivnije i lakše učiti srpski jezik - navodi se u saopštenju Gradske biblioteke.
Preporučujemo
NAJBOLjI SPORTISTI VAZDUHOPLOVCI: „Zlatni orao“ ponovo Kristini Čipčić i Ivanu Pavlovu
20. 03. 2026. u 19:24
OPREZ, FARBAJU PEŠAČKE PRELAZE: U Vršcu počela obnova saobraćajne signalizacije
20. 03. 2026. u 16:35
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
Šta je zapravo reaktor Dimona, najstrože čuvani izraelski objekat - gde svega ima, a Izraelci sve strogo kriju? (FOTO)
U balističkom raketnom napadu na Dimonu, grad na jugu Izraela, povređeno je 47 ljudi, koji su zaposleni u bolnici. Većina povreda je uzrokovana šrapnelima, prema izraelskoj službi za hitne slučajeve Magen David Adom. Dimona se nalazi oko 13 kilometara od nuklearnog istraživačkog centra Negev.
21. 03. 2026. u 21:44 >> 22:08
Komentari (0)