MEMORIJALNA TRKA: U čast prvog srpskog olimpijaca, zakazana za 25. maj
U Petrovcu na Mlavi počelo je prijavljivanje za učešće na tradicionalnoj Memorijalnoj trci „Dragutin Tomašević“, koja se održava 25. maja, u spomen na prvog srpskog olimpijca i desetostrukog šampiona u maratonu Kraljevine Srbije.
D.N.
Start trke na 10.000 metara biće u Bistrici, rodnom selu Tomaševića, a cilj će joj biti u centru Petrovca na Mlavi. Osim glavne, održaće se i trke na kraćim relacijama za predškolce, osnovce i srednjoškolce. Dragutin Tomašević (1890-1915), član viteškog društva „Dušan silni“, 1912. takmičio se u maratonu na Olimpijadi u Stokholmu i zauzeo 37. mesto.
Planirao je da se takmiči i na narednoj, u Berlinu, ali je 1915. godine poginuo u Prvom svetskom ratu.
BONUS VIDEO
Preporučujemo
„ČAROBNjAK IZ OZA“ U NOVOM SADU : Humanitarna predstava školaraca iz Šapca
09. 03. 2026. u 14:01
JAVORAK“ OBELEŽIO ŽENSKI PRAZNIK: Planinari na obroncima Južnog kučaja (FOTO)
09. 03. 2026. u 13:45
HRVATSKOJ STIGLA PORUKA IZ IZRAELA: Potpuno prekinite diplomatske odnose sa Teheranom
AMBASADOR Izraela u Hrvatskoj Gari Koren pozvao je zvanični Zagreb da prekine diplomatske odnose s Teheranom i sprovede bezbednosne provere osoblja iranskog diplomatskog predstavništva u Hrvatskoj jer bi, kaže, među njima moglo biti "špijuna" Revolucionarne garde koja se u EU smatra terorističkom organizacijom.
06. 03. 2026. u 09:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)