NOVA VAROŠ OBELEŽAVA PET I PO DECENIJA DK "JOVAN TOMIĆ I 20 GODINA RADA KUD Već 55. izdanja "Dana kulture"

аутор

10. 02. 2024. u 05:00

U DOMU kulture "Jovan Tomić" obeležena su tri značajna jubileja - pet i po decenija uspešnog rada, početak 55. "Dana kulture" - koji će trajati do sredine marta - i dve decenije aktivnosti sekcije Kulturno-umetničkog društva.

НОВА ВАРОШ ОБЕЛЕЖАВА ПЕТ И ПО ДЕЦЕНИЈА ДК ЈОВАН ТОМИЋ И 20 ГОДИНА РАДА КУД   Већ 55. издања Дана културе

A.Rovčanin

 

- Naša ustanova deluje u savremenom i divno oblikovanom zdanju, sagrađenom po zamisli arhitekata Aleksandra Radojevića i Olivera Minića, koje je žiteljima Nove Varoši na upotrebu predato 8. februara 1969. Od tada, kroz ustanovu je, što profesionalno, što amaterski, prošlo je više hiljada pregalaca, a posebno smo ponosni na "dane kulture" koji, sa kraćim prekidima, promovišu stvaralaštvo i afirmišu amaterizam u zlatarskom kraju - kaže direktorka Mihrija Hadžić.

A, povodom otvaranja manifestacije koja će do 8. marta biti ispunjena sa čak 11 kvalitetnih programa, državni sekretar u ministarstvu kulture, Miodrag Ivanović, ocenjuje da je postojanje doma kulture "Jovan Tomić" od velikog je značaja ne samo za Novu Varoš, već i za čitavu zemlju, zbog čega je njegov resor tokom poslednje dve godine, u saradnji sa lokalnom samoupravom, izdvojio oko 28 miliona dinara za rekonstrukciju objekta. To je, kaže, konkretana potvrda realizacije strategije za decentralizaciju kulture, koju je Vlada Srbije prepoznala kao strateški cilj.

 

A.Rovčanin

Počeli 55. Dani kulture u Novoj Varoši

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

PO DOSTOJEVSKOM: Ovih 6 znakova otkrivaju ZLE LJUDE