NA PRAVCU OD LIPNIČKOG ŠORA KA TEKERIŠU ZAVRŠENA TRASA OD JOŠEVE DO TRBOSILJA: Put ka Ceru biće kao ‒ pista
ZAVRŠENA je obnova regionalnog puta Lipnički Šor ‒ Tekeriš, na trasi od Joševe do Trbosilja, a prvi lepši dani označiće i nastavak radova do lokaliteta na legendarnom Ceru.
Foto:V.Mitrić
Za dosad učinjeno, gradonačelnik Loznice Vidoje Petrović posebno zahvaljuje ministru građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goranu Vesiću, koji je uvideo potrebu dobre veze čitavog kraja sa Cerom i Pocerinom, ali i delom Rađevine, prema Valjevu, odnosno Jadra ka drumu Loznica‒Šabac.
- Ukupno će biti urađeno 12 kilometara, a taj put je i od velikog istorijskog i turističkog značaja. Želja svih nas iz lokalne vlasti je da ovdašnjim ljudima omogućimo da budu bliži gradu - objašnjava Petrović i podseća da je dosadašnja deonice odavno bila dotrajala, sa značajno oštećenim kolovozom i nedovoljnom preglednošću, što je često dovodilo i do udesa.
Preporučujemo
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)