KUĆA MILANA JOKIĆA POSTALA SPOMENIK KULTURE: Znamenitost Bajine Bašte pod zaštitom države
VLADA Srbije je kuću Milana Jokića u Bajinoj Bašti proglasila za spomenik kulture.
Ministarstvo kulture
- Kuća Milana Jokića u Bajinoj Bašti utvrđena je za spomenik kulture imajući u vidu da objekat predstavlja reprezentativni primer graditeljstva novoformirane građevinske elite u gradovima južno od Beograda u međuratnom periodu. U pitanju je najreprezentativnija građevina stambenog tipa u Bajinoj Bašti podignuta za bogatog trgovca drvenom građom Milana Jokića iz Rače na Tari, koji je izgradnju kuće započeo 1924. a završio 1926. godine - saopštilo je Ministarstvo kulture.
Za eksterijer kuće posebno je karakterističan središnji deo fasade sa autentično očuvanim dvokrilnim drvenim vratima, dok enterijer poseduje posebne vrednosti zbog činjenice da je gotovo potpuno sačuvan u izvornom izgledu i obliku.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Tri dana do zatvaranja prijava za Trail Race Kopaonik i Tri strane Kopaonika
13. 07. 2026. u 16:17
VRŠAC NA LESKOVAČKOM KARNEVALU: Razmenjivali osmehe, prijateljstva i iskustva (FOTO)
13. 07. 2026. u 15:19
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN MOŽE DA BUDE ZADOVOLjAN Ruska vojska raportirala: Potpuno kontrolišemo nebo iznad Konstantinovke
RUSKE jedinice su uspostavile potpunu kontrolu nad vazdušnim prostorom u Konstantinovki u samoproglašenoj Donjeckoj Narodnoj Republici, izjavio je komandir čete 2. bataljona 1465. motostreljačkog puka Južne grupe snaga, pozivnog znaka "Grek".
13. 07. 2026. u 16:33
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (0)