OBAVLJEN 261 PREGLED: Akcija preventivnih zdravstvenih pregleda u Kraljevu
Akcija preventivnih pregleda Ministarstva zdravlja u više od 150 zdravstvenih ustanova širom Srbije sprovedena je minulog vikenda i u Kraljevu.
G.Šljivić
U saradnji Opšte bolnice „Studenica“ i ovdašnjeg Doma Zdravlja, Kraljevčani su bili u prilici da obave preventivne kardiovaskularne i EKG preglede, kontrolu krvnog pritiska i laboratorijske analize glikemije, holesterola i triglicerida.
OB Studenica
- Ukupno je obavljen 261 internistički pregled i 106 laboratorijskih analiza. Otkriveno je oko 23 odsto pacijenata sa povećanom glikemijom. Da li je to samo trenutno stanje ili dijabetes pokazaće dodatne analize – kaže dr Zoran Mrvić, direktor Opšte bolnice „Studenica“ u Kraljevu.
Prema njegovim rečima, više od 50 odsto pacijenata imalo je povećanje triglicerida i holesterola u krvi što ukazuje na potrebu daljeg ispitivanja.
Preporučujemo
ZBOG POČETKA REKONSTRUKCIJE ULICE: U Paraćinu od ponedeljka izmena režima saobraćaja
25. 07. 2026. u 11:17
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NESTAO PRE 20 GODINA, PRONAĐEN MRTAV U ŠIBLjU: Telo identifikovano po zubima, MISTERIJA i dalje nije rešena
Rasel Skozi, IT stručnjak iz Velsa koji je nestao 2002. godine, pronađen je mrtav posle više od 20 godina u gustom šiblju nedaleko od Svonsija. Njegovi posmrtni ostaci identifikovani su pomoću stomatoloških kartona, ali...
24. 07. 2026. u 16:35 >> 17:07
HITNO UPOZORENjE ZA VOZAČE U SRBIJI: Opozvana dva popularna Nissan modela zbog rizika od požara i povreda
NA sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke Nissan zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
24. 07. 2026. u 16:00
Srbin autom "pregazio" Dunav i stigao do Hrvatske "ilegalno" - kad moćna reka presuši (FOTO)
POSEBNU pažnju privukao je vozač automobila sa srpskim registarskim oznakama, koji je preko gotovo isušenog dela korita stigao do Vukovarske ade.
24. 07. 2026. u 20:35 >> 20:36
Komentari (0)