NOVI VRTIĆ U VRŠCU OTVARAJU 15. SEPTEMBRA: Građevinski radovi završeni, u toku je opremanje objekta
NOVI vrtić u Vršcu, čija je izgradnja završena ovih dana, sa radom će početi sredinom septembra, rekao je Miroslav Lepir, član Gradskog veća za obrazovanje.
Foto: J.J.Baljak
Ostalo je da se u ovom savremenom objektu, koji se nalazi kod Gradskog parka, montiraju oprema i nameštaj, kao i da se izvrši tehnički prijem i dobije verifikacija objekta.
-Očekujemo da će vrtić početi sa radom oko 15. septembra. Tu će biti upisano stotinak mališana od jedne do tri godine, koji će biti raspoređeni u sedam vaspitnih grupa – kaže Lepir.
Izgradnja ovog objekta od 640 kvadratnih metara počela je oktobra 2022. godine. Lokalna samouprava je za tu kapitalnu investiciju iz svog budžeta izdvojila 120 miliona dinara, kako bi trajno rešila višegodišnji problem nedovoljnog broja mesta u jaslicama. Više neće biti lista čekanja.
Preporučujemo
„SPENS U OBJEKTIVU FOTOGRAFA“ : Izložba radova Martina Candira i Filipa Bakića
13. 04. 2026. u 14:30
VASKRŠNjA ČAROLIJA UČENIKA ETŠ: Mladi Paraćinci ofarbali više od 1.000 jaja (FOTO)
13. 04. 2026. u 13:56
"RUSI, IDITE KUĆI!" Jeziva politička poruka sa trga u Budimpešti, Mađar već počeo da radi po nalogu Brisela (VIDEO)
VELIKI politički zaokret u Mađarskoj najavio je lider opozicione Tise Petar Mađar, koji je posle izborne pobede poručio da zemlju čeka obnova punog učešća u Evropskoj uniji i NATO, miran prenos vlasti i ozbiljno preuređenje državnog vrha.
13. 04. 2026. u 07:27
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala
Na današnji dan, 11. aprila 2002. godine, na ulazu u zdanje Doma Narodne Skupštine Srbije (tadašnje Skupštine SRJ) u Beogradu, bivši ministar unutrašnjih poslova Srbije Vlajko Stojiljković izvršio je samoubistvo, neposredno nakon usvajanja Zakona o saradnji sa Haškim tribunalom. Preminuo je dva dana kasnije od posledica ranjavanja.
11. 04. 2026. u 21:30 >> 21:39
Komentari (0)