KONKURS ZA NAGRADU „MATIĆEV ŠAL“ Ova manifestacija omaž je Dušanu Matiću - raspisan konkurs
Narodna biblioteka „Dušan Matić“ iz Ćuprije raspisala je konkurs za književnu nagradu „Matićev šal“.
Foto: Z. G.
Nagrada se dodeljuje najboljem mladom pesniku za zbirku poezije izdatu između dve manifestacije „Matićevi dani“. Ova manifestacija omaž je Dušanu Matiću, velikanu srpske književnosti i umetnosti uopšte, čoveku koji se, iako je u Ćupriji proveo malo vremena, u svojim književnim delima neprestano vraćao svom rodnom gradu.
Ove godine „Matićevi dani“ će po 41. put okupiti i književnike, kritičare i dramske umetnike, učesnike književnih tribina i okruglih stolova.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
Komentari (0)