SANIRAJU SE POSLEDICE POPLAVA: U toku procena štete u Vladičinom Hanu i Trgovištu
Opštine Vladičin Han i Trgovište u petak suočili su se sa poplavama koje na sreću nisu ugrozile stanovništvo, ali su nanele štetu na infrastrukturi i domaćinstvima. Ekipe su na terenu, radi se na proceni štete i otklanjanju posledica.
Foto: J.S.
U Vladičinom Hanu je ustanovljeno da je uzrok poplava u centru grada bio zapušen propust kroz koji voda iz bujičnog potoka ide u reku Kalimanku. Kako je vodostaj u potoku zbog padavina porastao, nosio je otpatke, sitno i krupno kamenje, ali i veliki panj koji je zapušio propust, pa voda nije išla u reku već se izlila na ulicu. Hitnom intervencijom napravljen je nasip i voda odvrnuta u korito Kalimanke. Evidentira se šteta i u seskim delovima Vladičinog Hana.
Na delu teritorije opštine Trgovište još uvek je na snazi vanredna situacija. Predsednik opštine Nenad Krstić kaže da su oštećeni seoski putevi, zabeležena su i dva oštećenja na mostovima, ali da je prerano govoriti o štetama koje je pretrpela poljoprivreda i neka domaćinstva, te da će se na tome raditi u narednom periodu. Situacija je iz dana u dan povoljnija, voda se povukla, tako da za sada nema većih problema.
Preporučujemo
ODBORNICI SPASILI ONKOLOGIJU: Dolazak lekara iz Sente u Kikindu plaćaće gradski budžet
07. 07. 2026. u 13:42
POČAST SLOBODARIMA: U Beloj Crkvi kod Krupnja sećanje na leto 1941. godine (FOTO)
07. 07. 2026. u 13:27
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"JESTE, ŠEST GODINA SMO GLUMILI PAR" Rada o vezi sa Milanom, stavila tačku na spekulaije: "Popović nas je naterao..."
"MENE je to tada smetalo, nisam se snalazila..."
07. 07. 2026. u 09:36
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)