OD UMETNOSTI DO HUMANOSTI: Izložba humanitarnog karaktera učenika Tehničke škole „15 maj"

Dragana ZEČEVIĆ

21. 03. 2023. u 16:51

U GALERIJI „Boža Ilić“ juče je otvorena izložba humanitarnog karaktera, na kojoj je izloženo 80 radova učenika Tehničke škole „15. maj“, smera „tehničar-modelar odeće“.

ОД УМЕТНОСТИ ДО ХУМАНОСТИ: Изложба хуманитарног карактера ученика Техничке школе „15 мај

FOTO PRIVATNA ARHIVA

Organizovana pod nazivom „Od umetnosti do humanosti“ izložba ima je za cilj da okupi ljubitelje slikarstva, predstavi rad učenika ove škole, ali i pomogne najmlađim Prokupčanima u lečenju, Nikolini Josić i Mihajlu Taskoviću.

– Ovo nije prva akcija našeg Učeničkog paralmenta i učenika, koji pohađaju smer „tehničar modelar odeće“, ali i svih učenika naše škole. I prošle godine smo imali humanitarnu akciju, održali smo i humanitarni vašar, ali i turnir u malom fudbalu, gde su učestvovale sve srednje škole - istakla je direktorka Tehničke škole „15. maj“ Biljana Milenković i istakla da škola uvek podržava akcije svojih učenika, na kojima pokazuju svoju humanost, ali i kreativnost.

Inače, posetipoci su mogli da daju dobrovoljne priloge, koji će biti prosleđeni porodicama mališana kojima je potrebno lečenje.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i Iranci izađite na ulice

IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"

SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.

12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37

Komentari (0)

Ciklus i gubitak gvožđa: Skriveni razlog za umor kod mnogih žena