PROSEK ČETIRI TONE: Dobra berba kukuruza u pirotskom kraju

В.Ћ.

03. 10. 2022. u 13:06

ZA RAZLIKU od drugih delova Srbije, gde je prinos kukuruza znatno podbacio zbog letošnje suše, u pirotskom kraju prinos je na nivou višegodišnjeg proseka, odnosno oko 4 tone po hektaru.

ПРОСЕК ЧЕТИРИ ТОНЕ: Добра берба кукуруза у пиротском крају

Foto: V.Ć.

Kako saznajemo u PSSS, prinos zavisi od vrste kukuruza, odnosno semena, zemljišta, primene agrotehničkih mera i sličnih uslova. Istini za volju, na pojedinim parcelama rod je znatno podbacio. U pirotskom kraju ove godine pod kukuruzom je oko 7.000 hektara, a berba je trenutno obustavljena zbog poslednjih kiša.

BONUS VIDEO: 

ZNATE LI ŠTA JE ĐUBEK?: Ovako se pravi pirotski mladi kačkavalj

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i Iranci izađite na ulice

IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"

SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.

12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37

Komentari (0)

HOROR U HRVATSKOJ: Svi se hvatali za glavu, Amerikanac jedva ostao živ (FOTO/VIDEO)