NOVČANE NAGRADE ZA 51 USPEŠNOG UČENIKA Palma: Pamet je budućnost Srbije
U Skupštini grada Jagodine organizovan je prijem za najuspešnije jagodinske učenike sa međunarodnih i republičkih takmičenja. Za njih, ukupno 51 đaka, grad je obezbedio i značajne novčane nagrade.
Foto: Novosti
Pozdravljajući nagrađene učenike, njihove roditelje, nastavnike i profesore, predsednik Skupštine grada Jagodine Dragan Marković Palma je poručio da se i grad i on lično zalažu za prirodnu pamet.
- Skupština grada je donela odluku da se od ove godine nagrađuju svi oni đaci koji postižu visoke rezultate na međunarodnim i republičkim takmičenjima. Ovaj grad se zalaže za prirodnu pamet, i da ta prirodna pamet ostane u Srbiji i da tu rade i stvaraju, jer Srbija ima sve uslove za školovanje đaka, kao i da nam prirodna pamet ne odlazi u druge države. Nagrađeni učenici su na takmičenjima predstavljali svoj grad i školu, zahvaljući njima čulo se za Jagodinu. Jagodina zbog svih njih ima dobru budućnost. Oni su ponos svih nas koji vodimo grad, za sve odbornike i stranke, jer kada je nešto bitno, mi odluke donosimo jednoglasno - naglasio je Marković.
Marković je podsetio da se grad Jagodina razlikuje od drugih gradova i po tome što su jagodinski đaci godinama do korone besplatno letovali u Crnoj Gori i u Grčkoj. On je najavio da će od naredne godine svi jagodinski đaci iz završnih razreda osnovnih i srednjih škola letovati u Grčkoj. Napomenuo je da su u Jagodini sve škole renovirane, da je nekoliko njih novosagrađeno. Marković je podsetio i da je grad Jagodina prvi grad van Beograda koji je imao svoje klizalište, i da je jedini grad u Srbiji koji ima skijalište sa veštačkim snegom.
- Uskoro se završavaju i teniski tereni, a u oktobru će biti puštena u rad tri zatvorena bazena koja mogu da se mere sa svetskim standardima. Izgradnju ovih bazena ne finansiraju ni grad ni država, već privatna firma. Uz to da dodamo i akva-park, a sve su to sadržaji u kojima jagodinski đaci mogu da uživaju po više nego povoljnim cenama – kazao je Dragan Marković Palma, predsednik Skupštine grada Jagodine.
Marković je pozvao nagrađene učenike da nastave dalje sa postizanjem visokih rezultata, pozvao i druge da se ugledaju na njih i zaključio da ne postoji grad u Srbiji poput Jagodine, sa toliko uspešnih đaka u odnosu na broj stanovnika.
Učenici su za rezultate na međunarodnim i republičkim takmičenjima od Skupštine grada Jagodine nagrađeni novčanim nagradama u rasponu od 50.000 do 15.000 dinara.
BONUS VIDEO: VAŽAN DAN ZA SRBIJU: Predsednik Vučić na otvaranju sektora B5 obilaznice oko Beograda
Preporučujemo
JAGODINCI SE DRUŽILI SA PRIPADNICIMA POLICIJE: Dan MUP sa decom ispred izletišta
12. 06. 2022. u 20:19
FOTOGRAFISANjE SA TIGRIĆIMA: U subotu i nedelju u Zoološkom vrtu "Tigar" u Jagodini
09. 06. 2022. u 11:33
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)